Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tři sestry

  pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

  Koncert.

 • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

  pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Sladkosti dnes ve školách končí

JIŽNÍ ČECHY – Dnes začíná platit tzv. pamlsková vyhláška, takže v základních školách už se nemůžou prodávat nezdravé potraviny ani v bufetech, ani v automatech. Jde především o sladké tyčinky a limonády, energetické nápoje a pití s kofeinem nebo s umělými sladidly. Zakázaný je také kečup, majonéza, dresink nebo hořčice. Ve školách bude možné prodávat ovoce a zeleninu a šťávy z nich pouze bez přidaného cukru. Ministerstvo školství a zdravotnictví si od tohoto kroku slibují především snížení dětské obezity a větší respektování zásad zdravé výživy.

Ředitel základní školy Edvarda Beneše v Soběslavi Vlastimil Říha je k vyhlášce skeptický: „Podle mě bude efekt jen velmi malý, protože děti si sladkosti klidně nakoupí ještě cestou do školy nebo o polední přestávce. My ve škole automat už několik let nemáme, a proto vím, že už se to u nás děje. Rodiče dají dětem peníze a už neřeší, co si děti koupí. Je dobře, že automaty ze škol zmizí, ale děti sladkosti kupovat nepřestanou.“

To je také většinový názor, který zní například na sociálních sítích. Někteří rodiče k tomu ještě přidávají poznámku, že stát by se měl zajímat o podstatnější věci než o sladkosti a nediktovat lidem, co můžou jíst.

Ještě do konce kalendářního roku základky můžou doprodávat zásoby těchto produktů. Od ledna příštího roku už to nebude možné. Vyhláška se nakonec týká pouze základních škol. Původně měla platit i na středních školách, ale po studentských protestech se od tohoto nápadu upustilo.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • učitel 

  Reagovat

   

  Nemyslím,že se těmito hloupostmi zvýší úroveň,hlavně soukromého,školství.Místo tohoto a školními jídelnami by se ministerstvo mělo prioritně zabývat tím jací otitulovaní "odborníci" vycházejí z většiny soukromých škol.

  Vloženo 20.9.2016 09:50:17

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace