Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Rendez-vous předvánoční

    středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

    Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

  • Česko zpívá koledy

    středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Jaký je aktuální stav sjezdovek?

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké panují podmínky ve skiareálech Lipno, Zadov a Monínec?

 

Tak jako včera i dnes ve Skiareálu Lipno panují skvělé lyžařské podmínky a bez čekání u vleků. „Pokud nám to klimatické podmínky v následujících dnech dovolí, chtěli bychom otevřít Pánskou sjezdovku.  Otevřeno je dnes více než šest kilometrů sjezdových tratí, na kterých je 20 – 50 cm technického a přírodního sněhu. V provozu jsou kompletní přepravní zařízení. Večerní lyžování včetně dětského hřiště FOX PARK je k dispozici každý den,“ říká Petr Dušek ze Skiareálu Lipno.

Výborný stav je i na Zadově, kde sněhová pokrývka dosahuje 25 – 50 cm, dnes přibyl poprašek. Teplota se pohybuje okolo mínus jednoho stupně. Od 16 hodin se zde konají na sjezdovce U můstků závody – večerní snb slalom. Z tohoto důvodů bude tato sjezdovka v dolní polovině částečně uzavřena.

Na Churáňově se vrstva sněhu pohybuje na 15-25 cm, nový sníh nepřibyl. Sníh je technický s popraškem.  Podmínky k lyžování jsou zde také ideální. Na Nových Hutích čekejte méně sněhu, okolo 5 – 10 cm ve formě poprašku.

Monínec nabízí dobré podmínky pro lyžaře, je tu 10 – 30 cm vlhkého sněhu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace