Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Sněží, sněží, sněží. Jak to vypadá na horách?

JIŽNÍ ČECHY - Konečně se dočkali všichni příznivci bílé zimy. Tedy všichni nebude asi to správné slovo. Údržba silnic a ti, kteří musejí odmetat ze svých plechových miláčků nánosy sněhu mají možná jiný názor. Teď máme na mysli všechny vyznavače lyží, snowboardů a nevím čeho ještě, kteří se už nemohli dočkat, až konečně začne padat sníh. Ten pravý z oblohy, který k zimním měsícům neodmyslitelně patří. Největší radost mají provozovatelé lyžařských středisek, kde pokles teplot konečně umožnil spustit sněhovou artilerii na plné obrátky a pokrýt na sjezdovkách místa, na kterých se nejvíce podepsaly teploty nad nulou v minulých dnech. Takže jak to vypadá konkrétně:

Skiareál Lipno

I ve skiareálu na břehu lipenského jezera už je zase bílo. Sněhová děla se naplno rozběhla a zasněžování jede naplno. Do toho padá čerstvý přírodní sníh. Ideální kombinace. Upraveno je deset kilometrů sjezdových tratí, na kterých momentálně leží 40 – 70 cm sněhu. Mimo proovoz je pouze sjezdovka Střecha (5) a dále Snowpark (6) a Bambini park (8a). Lyžuje se každý den od půl deváté ráno do čtyř odpoledne a také večer od šesti do devíti hodin.  V provozu jsou všechna přepravní zařízení, kromě pohyblivého pásu (F4) v Bambini parku. 

V provozu jsou samozřejmě také všechny ostatní doprovodné služby jako lyžařská škola, půjčovna, servis a další. Stejně tak se můžete každý den vydat na Stezku korunami stromů.

Akci, která je přichystána na sobotu 20. Ledna, ocení hlavně ti nejmenší návštěvníci. Do skiareálu Lipno přijede velbloud Šejtan, kterého doprovodí jeho kamarád, lamák Otík. Od jedenácti dopoledne do jedné hodiny popolední je můžete potkat u Stezky korunami stromů a odpoledne, od dvou do čtyř budou tito dva kamarádi ve Foxparku. A protože se blíží, sice pomalu ale zato jistě pololetní vysvědčení, přidám avízo na ještě jednu akci. 1. února lyžují na Lipně všichni jedničkám pouze za dvacku. Stačí předložit vysvědčení se samými jedničkami a skipas za dvacku je váš. A k tomu vstup na Stezku korunami stromů, zcela zdarma. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace