Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Mosty

    sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

    Art festival.

  • Tata boys

    sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Soutěž Oběžná dráha už zná 15 finalistů. Budou zpívat před Markem Ztraceným

Vítězka soutěže Česko zpívá Michaela Janáčová teď zkouší štěstí na milevské Oběžné dráze...

Vítězka soutěže Česko zpívá Michaela Janáčová teď zkouší štěstí na milevské Oběžné dráze...

MILEVSKO - Soutěž mladých zpěváků Oběžná dráha v Milevsku už si získala jméno po celé republice. Poprvé ji Studio Lavadero milevského učitele hudby Jaromíra Kašpara - bývalého bubeníka kapely Žentour, vyhlásilo v roce 2012. Letos už se tedy uskuteční sedmý ročník. Mladé zpěváky láká, že ve finále vystupují na jevišti před publikem a porotou, do níž každoročně přijímá pozvání i někdo ze známých celebrit. V minulých letech to byli Olga Lounová, Pavel Callta, Jitka Válková, Sabina Křováková nebo Petr Vondráček. Letos usedne v porotě Marek Ztracený.

 

Zájem o soutěž je značný, proto se vždy napřed odehrává casting, z něhož je pak vybráno 15 účastníků samotného finálového večera. Casting letos v milevském kině proběhl 1. dubna a navzdory tomu, že šlo o velikonoční neděli, přijelo 30 zpěváků. Jihočechů byla jen hrstka, početnou skupinu tvořili zpěváci z Prahy, dále byla zastoupena Ostrava, Vyškov, Třebíč, také Domažlice, Teplice, Beroun nebo Loket nad Ohří v Karlovarském kraji. Castingu se zúčastnila i vítězka pěvecké soutěže Česko zpívá 2017 Michaela Janáčová z Ostravy, studentka Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. V závěru minulého týdne organizátoři zveřejnili jména patnácti vybraných finalistů a asi nikoho nepřekvapí, že Michaela Janáčová je mezi nimi. Dále na casting přijela také mladá zpěvačka a herečka Michaela Pecháčková z Prahy, která hrála v seriálu Přístav a ztvárnila jednu z hlavních rolích ve vánočním filmu Přání k mání, kde si zahrála s Jitkou Čvančarovou a Milanem Štaindlerem. I ona do finále postoupila.

Z místních zpěváků se letos nikdo nepřihlásil, avšak milevská zpěvačka Klára Brožová, úspěšná v předchozích ročnících, letos na květnovém finále vystoupí jako host. Zazpívá si tak na stejném jevišti s Markem Ztraceným, který samozřejmě kromě práce v porotě potěší příznivce několika svými hity.

Finále Oběžné dráhy proběhne v milevském domě kultury 25. května. Vyhlášeni budou tři nejlepší zpěváci a jedna cena za nejlepší outfit. Vítěze čekají hodnotné ceny, nahrávání ve studiu, také vouchery do Talentidy nebo na muzikál a dostanou příležitost vystoupit na slavnostech Dotkni se Písku nebo letní slavnosti v Milevsku. 

A kdo do finále postoupil? Jsou to:

Kateřina Karešová (19) z Blížejova, Petr Obdržálek (19) z Domažlic, Karolína Čížková (10) z Prahy, Natálie Skalkošová (12) z Českých Budějovic, Václav Janovský (13) z Prahy, Ondřej Šikr (13) z Rapšachu, Anna Karolína Bokstefflová (12) z Prahy, Alisa Gertsovskaya (13) z Teplic, Matyáš Cahák (14) z Českých Budějovic, Michal Neterda (17) z Dolních Vilémovic, Michaela Janáčová (16) z Ostravy, Lucie Šreinová (15) z Lokte nad Ohří, Jana Nováková (15) z Perštejna, Nikol Štefanová (17) ze Zátaví u Písku a Michaela Pecháčková (14) z Prahy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace