Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Houbařská poradna s Pavlem Špinarem

    Úterý 24.9 17:00 - Soběslav - Rožmberský dům

  • Lidské tělo: pohybový aparát

    Úterý 24.9 18:00 - Tábor - knihovna pro dospělé

    Anatomie pohybu - přednáška

Zobrazit všechny události
 

Starší muž v Budějovicích střílel vzduchovkou na ptáky, zastřelil straku

Zastřelená straka , Autor: MP České Budějovice

Zastřelená straka     Autor: MP České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Střelbu vzduchovkou mohli slyšet v posledních dnech obyvatelé městské části Čtyři Dvory. Jeden z místních obyvatel si dokonce vybral ke střelbě za cíl létající ptactvo. Na zahradě obyvatelky v ulici U Výstaviště skončila zastřelená straka. Žena už dále neváhala a přivolala na pomoc strážníky. Muže se vzduchovkou teď čekají potíže se zákonem.

 

V sobotu 20. dubna krátce po sedmé hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o zastřelené strace do ulice U Výstaviště. "Žena, která událost oznamovala, strážníkům popsala, že muž z jejího sousedství měl opakovaně střílet po létajícím ptactvu. Právě toho dne skončila na jejím pozemku zastřelená straka, která se stala obětí střelby," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Strážníkům se vzápětí podařilo dotyčného šestašedesátiletého muže kontaktovat. „Ten přiznal, že skutečně vlastní vzduchovou pušku, ale střílí s ní pouze do terče. Obvinění ze střelby na živé cíle ale popřel," doplnila mluvčí strážníků. Celým případem se bude dále zabývat správní orgán. Muži tak hrozí za přestupek maximálně pokuta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace