Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Sucho, vedro a běžný víkend hasičů

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeští hasiči v tropickém víkendu zasahovali jedenáctkrát. V sobotu sedmkrát a v neděli čtyřikrát. Pouze pět požárů vzniklo v souvislosti s horkem a suchem.

V sobotu zasahovali dobrovolní hasiči z Týnu nad Vltavou při hořící trávě u Dobšic. Další tráva hořela v kolejišti v Dolním Pěčíně. V neděli hořely balíky slámy Dobšicích, kde zasahovali profesionální blatenští a dobrovolní bezdědovičtí hasiči. Další požár suché trávy byl podél železniční tratě od železniční zastávky Chotoviny ve směru na Prahu. Tady zasahovali táborští, mladovožičtí a chotovinští hasiči. K doutnajícímu podrostu v lese u Deštné vyjeli hasiči z Deštné a Jindřichova Hradce. Dobrovolní hasiči z Protivína zasahovali u chlazení hal s kuřaty v Myšenci, hasiči ze Stříbřece zase ochlazovali haly kachní líhně. V Týnu nad Vltavou v Kolodějské ulici přijeli týnští hasiči k nahlášenému úniku plynu z tlakových lahví.
„Počet požárů způsobených horkem a suchem nepřevyšuje běžná čísla, při žádném z požárů nevznikla škoda a u žádného nebyl nikdo zraněn, hodnotíme tento víkend z pohledu hasičů jako nijak mimořádný,“ konstatovala Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace