banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Synagogu rozezněl jarní koncert sborů z Milevska a Českých Budějovic

Sbormistryně Anděla Maršálková, Anna Voříšková a Alexandra Bláhová. , Autor: L. Kolářová

Sbormistryně Anděla Maršálková, Anna Voříšková a Alexandra Bláhová.     Autor: L. Kolářová

MILEVSKO - Vpodvečer v sobotu 13. dubna si v Milevsku užili tradiční jarní svátek sborového zpěvu. Milevští zpěváci ze smíšeného sboru dospělých každoročně zvou na jarní koncert některé ze svých spřátelených těles. Milevsko se dá považovat za město sborového zpěvu, působí v něm včetně dětských školních sborů šest seskupení, která se scházejí, vystupují a mají i hodně příznivců. Tím je dáno, že koncerty si ne nezájem publika určitě nemohou stěžovat a publikum je znalé a dokáže ocenit dobré výkony. V sobotu potěšili hosté z Českých Budějovic, pozvání přijal Pěvecký sbor jihočeských učitelek. Koncert se konal na již tradičním místě v milevské synagoze, která dnes slouží jako kostel husitské církve.

 

Jako první vystoupili s výběrem autorských skladeb i úprav lidových písní od Juraje Pavlici nebo Zdeňka Lukáše hostitelé. Aká si mi krásna od Eugena Suchoně patří k evergreenům, které nikdy nezklamou, na rozloučenou v tomto bloku zazněla Lennnonova Yesterday a pak legendární Žízeň od Spirituál kvintetu. Kytarového doprovodu se chopili Barbora Ondrušková Nedvědová a Jiří Marel. Sbor řídila Anděla Maršálková. 

Pak následovalo malé a příjemné překvapení, které nebylo v původně ohlášeném programu. Třemi písněmi přispěl do programu milevský dívčí a ženský sbor Mil Roses, který vznikl před třemi roky a část jeho členek prošla Milevským dětským sborem právě u Anděly Maršálkové. Na poslední chvíli tedy došlo k dohodě, že Mil Roses se připojí do jarního koncertu a tím posluchači ochutnali i z gospelu. 

Hosté z Pěveckého sboru jihočeských učitelek publikum nadchli, i když kvůli onemocnění klavíristky museli vynechat Pergolesiho známou Stabat Mater Dolorosa. Vystoupení, které řídila sbormistyrně Anna Voříšková, doplnila instrumentální skladba v podání houslisty Vítězslava Ochmana, který v další skladbě spolu s hobojistou Jaroslavem Janutkou doprovodil i sbor. Blok hostů z Budějovic vrcholil lidovou Což se mně, má milá, hezká zdáš v půvabném arranžmá Zdeňka Krčka. 

Na závěr si posluchači užili finále v podání všech vystupujících.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace