Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Tábor bude hostit vyhlášení jihočeských Cen Ď pro mecenáše

JIŽNÍ ČECHY - Cena Ď je česká cena udělovaná od roku 2001 mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity,vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. Celostátnímu kolu předcházejí jednotlivá krajská kola, do nichž mohou organizátoři kulturních, charitativních, vědeckých, vzdělávacích a dalších akcí nominovat své podporovatele. Uzávěrka nominací pro Jihočeský kraj je v úterý 21. března 2017.

Slavnostní vyhlášení cen Ď za Jihočeský kraj proběhne v táborském Divadle Oskara Nedbala ve středu 12. dubna 2017. Nad vyhlášením převzala záštitu místostarostka města Kateřina Bláhová.

Nominace do krajského kola ceny Ď 2017 mohou přihlásit charitativní organizace, nemocnice, školy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, divadla, dětské domovy, hrady a zámky, muzea, knihovny, pořadatelé kulturních a dalších veřejně prospěšných akcí, zájmové spolky, sdružení apod. do 21. března 2017. Samotná nominace na tuto cenu pro nominovaného znamená, že mu bylo za jeho pomoc veřejně poděkováno. Výše poskytnutých finančních prostředků není rozhodující. Mnohem důležitější je význam pomoci a její dopad pro toho, kdo byl podpořen.

Všechny nominace jsou zveřejněny na webu ceny Ď. Vybraní nominovaní obdrží symbol poděkování – cenu Ď. Navržené nominace za Jihočeský kraj posuzuje šestičlenné kolegium složené ze zástupců kulturních a společenských organizací a veřejné správy. Zároveň se každá nominace zúčastní celostátního finále, které se uskuteční v červnu 2017 v Národním divadle. Nominace do finále ceny Ď je možné podávat do 30. dubna 2017. Záštitu nad celým projektem pro rok 2017 převzal ministr kultury Daniel Herman.

Podrobné informace k udělování cen a nominační tabulku naleznete na www.cena-d.cz.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace