banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Táborská setkání jsou v plném proudu

TÁBOR – Právě v tuhle chvíli probíhá druhý den Táborských setkání. Už ve středu byl běh Starým městem, v pátek od půl osmé večer bylo oficiální zahájení 22. ročníku Táborských setkání. Dnes, těsně po poledni, se řadil kostýmovaný průvod před Tabačkou, a pak za bubnů a středověkých hudebních nástrojů prošel třídou 9. května a vpochodoval na Žižkovo náměstí. Ve dvě hodiny odpoledne byly uděleny Ceny města za rok 2013 Čestmíru Smolkovi a manželům Jurajovi a Tereze Horváthovým.

Dopoledne od deseti rána běžel program pro děti v Holečkových sadech, už od devíti fungoval staročeský jarmark a na Žižkově náměstí se žilo hudbou a zpěvem. Vystoupili zahraniční hosté, ale i česká Keramička. Celé město žije středověkem až do pozdních večerních hodin, hlavně hudbou, zpěvem a poezií. Všude jsou neodmyslitelné stánky s medovinou, vínem, pivem, plackami, klobásami a vším, co k takovýmto slavnostem patří. Všude potkáváte husity. Ve vyhraněných místech se odehrávají rytířské souboje, ale ani letos nechybí originální středověká žranice s programem v husitské krčmě.

Dnes večer na hlavním pódiu vystoupí Monkey Business a Pražský výběr. Celý program letošního ročníku pak v deset večer ukončí velká ohňová show. 

Foto: Lucie Váchová, Jiří Řeháček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace