Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Teploty stoupají, a tak u vody je stále plno

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Letošní červenec je zatím abnormálně teplý a slunečný, a tak to každého táhne k vodě. Vodní plochy lákají a provozovatelé čekají, že v nejbližších dnech padne jejich rekord v návštěvnosti. Jak to včera vypadalo na koupalištích a vůbec u vody v jihočeském kraji jsme se podívali za vás.

Letní plovárna v Českých Budějovicích se čtyřproudou skluzavkou a vodotrysky včera přilákala 1200 návštěvníků. Nejlepší návštěvnost měli minulý čtvrtek 19. července, kdy se zájem vyšplhal na 1760 milovníků vody.
Včera plavecký areál U Václava v Písku zažil svůj nejsilnější den, měl pět set návštěvníků, kteří si užívali v padesátimetrovém bazénu, dětském bazénu, ale i v brouzdališti.
Venkovní plavecký areál ve Strakonicích s padesátimetrovým bazénem s osmi dráhami, bazénem s toboganem, dětským bazénem, tolik diskutovanou skluzavkou, brouzdalištěm a velkým výběrem sportovního náčiní v sobotu přivítal 2200, v neděli asi o dvě stovky více a včera 1800 návštěvníků. Přesto letos ještě nepadl rekord. Ten byl v druhé polovině devadesátých let, kdy přišlo 2700 návštěvníků.
V Táboře na zájemce o vodní radovánky čeká v městském zařízení tobogan, skluzavky i pětadvacetimetrová dráha. Včera napočítali zhruba 850 návštěvníků a nejvíce jich bylo v červnu, a to 1070 lidí. 
Venkovní aquapark v Jindřichově Hradci včera zaznamenal 1248 milovníků vody a nejlepší návštěvnost měl minulou středu 17. července, kdy přišlo 1461 návštěvníků.
Koupaliště v Milevsku funguje pouze dvě oficiální sezóny, předtím bylo rok ve zkušebním provozu, ale většinou mají plno. Počet zájemců se pohybuje mezi 550 až 600 zájemci. Včera to bylo 580 návštěvníků, a tak jsou spokojeni.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace