Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 

Tisíce věřících zamíří na největší akci v diecézi

TÁBOR/ČESKÉ BUDĚJOVICE - V sobotu 23. září navštíví Tábor českobudějovický světící biskup Pavel Posád spolu s tisíci poutníky. Největší duchovní událost v českobudějovické diecézi - Celodiecézní pouť, se každoročně koná v některém z jihočeských měst.

Pouť vyvrcholí mariánským průvodem ze Žižkova náměstí (13 hodin) starou poutní cestou na Klokoty a pontifikální mší svatou pod širým nebem za doprovodu táborského chrámového sboru na prostranství za hřbitovem (15 hodin).

„Letošní šťastná volba padla na poutní místo v táborských Klokotech. Věřím v hojnou účast věřících z naší diecéze, abychom se opět po roce setkali pro růst společenství a Božího království“, řekl k nadcházející události biskup Pavel Posád, který bude celebrovat poutní mši.

Původní diecézní pouť pro děti se vyvinula v událost navštěvovanou napříč generacemi. Letos očekáváme až tři tisíce poutníků. V pátek 22. září pořadatelé nabízí městu první ročník festivalu Mount Tábor od 16.30 hodin na Žižkově náměstí. K poslechu hrají kapely TIMON, Mezi všemi, KS Vimperk a Jan Duchoslav.

Hlavní sobotní program bude patřit poutníkům 

Dětský program v údolí Tismenického potoka hravým způsobem představí osobnosti Tábora z přelomu 19. a 20. století (Oskara Nedbala, Marii Šechtlovou a další). Registrace pro zájemce je v 9 hodin u Kotnovské brány.

Pro dospělé je připravena řada přednášek v prostorách kolem Žižkova náměstí Namátkou: Rodina včera a dnes, Stáří jako duchovní úkol, Víra, naděje a láska v životě křesťana… Dopoledne bude na Žižkově náměstí patřit infoměstečku s prezentačními stánky Hospice, Charity a představí se i některé řehole a křesťanská média. V klášterním kostele se po celé dopoledne bude zpovídat a budou přítomní kněží připravení k duchovním rozhovorům a společné modlitbě.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace