banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

To ještě na Múzách na vodě nebylo! Sextet SLIXS vystačí s hlasy a tělem

SLIXS

SLIXS

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek 5. července bude hudební festival na soutoku Vltavy a Malše hostit českou premiéru unikátního vokálního uskupení SLIXS z Německa. A tohle tu opravdu ještě nebylo. Charismatičtí muzikanti vystupují bez nástrojů, ale dokáží vyloudit svými hrdly a dalšími částmi těla dojem kapely nebo přímo orchestru. Funk, jazz, pop nebo provedení skladeb J. S. Bacha - budete překvapení, zní to skvěle!

 

SLIXS na své turné pozval světoznámý muzikant Bobby McFerrin, sbírají ovace i ceny doma v Německu i v ostatních evropských zemích, s nadšením je přijímají v Asii, zazpívali si na světově proslulých jazzových festivalech jako například v Montreaux, ve Vídni nebo v Hong Kongu. Na českou půdu (nebo spíš na vodu) však tento sextet přijíždí úplně poprvé – a právě českobudějovické publikum bude u toho!

Múzy na vodě zahajoval v pondělí Tomáš Klus, ovšem déšť a kroupy zahnaly jeho koncert pod střechu kulturního domu Slavie. Nezbývá než držet palce a hypnotizovat radar, aby jedinečnou premiéru SLIXS umocnila atmosféra pod oblohou na soutoku u Biskupské zahrady. V pátek ve 21.30. Vstup je volný.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace