Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

To ještě na Múzách na vodě nebylo! Sextet SLIXS vystačí s hlasy a tělem

SLIXS

SLIXS

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek 5. července bude hudební festival na soutoku Vltavy a Malše hostit českou premiéru unikátního vokálního uskupení SLIXS z Německa. A tohle tu opravdu ještě nebylo. Charismatičtí muzikanti vystupují bez nástrojů, ale dokáží vyloudit svými hrdly a dalšími částmi těla dojem kapely nebo přímo orchestru. Funk, jazz, pop nebo provedení skladeb J. S. Bacha - budete překvapení, zní to skvěle!

 

SLIXS na své turné pozval světoznámý muzikant Bobby McFerrin, sbírají ovace i ceny doma v Německu i v ostatních evropských zemích, s nadšením je přijímají v Asii, zazpívali si na světově proslulých jazzových festivalech jako například v Montreaux, ve Vídni nebo v Hong Kongu. Na českou půdu (nebo spíš na vodu) však tento sextet přijíždí úplně poprvé – a právě českobudějovické publikum bude u toho!

Múzy na vodě zahajoval v pondělí Tomáš Klus, ovšem déšť a kroupy zahnaly jeho koncert pod střechu kulturního domu Slavie. Nezbývá než držet palce a hypnotizovat radar, aby jedinečnou premiéru SLIXS umocnila atmosféra pod oblohou na soutoku u Biskupské zahrady. V pátek ve 21.30. Vstup je volný.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace