Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • ABC spotřebitele pro seniory - aneb jak se vyznat

    pondělí 16.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Přednáška Sdružení českých spotřebitelů a Poradny při finanční tísni.

  • Jiří Smrž

    pondělí 16.9 18:00 - Farní charita Milevsko

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

TOP 09 a lidovci přizvali v Budějovicích známé osobnosti jako nezávislé kandidáty

Advokát a vysokoškolský učitel Tomáš Bouzek vede kandidátku Společně pro Budějovice.

Advokát a vysokoškolský učitel Tomáš Bouzek vede kandidátku Společně pro Budějovice.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pětačtyřicet kandidátů do budějovického zastupitelstva vybraly společně TOP 09 a KDU-ČSL. Přizvaly aktivní osobnosti z místních spolků a iniciativ, jako je např. Domovina za živé město či Společně udržme demokracii. Do podzimních voleb tak půjdou pod hlavičkou Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09.


Společnou kandidátku povede krajský předseda TOP 09 a advokát Tomáš Bouzek. Na kandidátce Společně pro Budějovice jsou zakladatelé platformy Společně udržme demokracii, zástupci spolku Domovina a další. "Společně chceme vytvářet vize moderního evropského města pro lidi. Dlouhodobě usilujeme o větší zapojení občanů do správy našeho města. Společně to zvládneme," je přesvědčený Tomáš Bouzek.

Číslo 2 má na této kandidátce předseda městské organizace KDU-ČSL Štěpán Malík, který pracuje jako obchodní zástupce, na třetí pozici je předseda budějovické TOP 09, podnikatel Tomáš Trantina. Na čtvrtém místě kandiduje krajský předseda KDU-ČSL Šimon Heller, který pracuje jako učitel. Páté místo patří zastupitelce za TOP 09 Petře Šebestíkové, která je povoláním inspektorka.

Na společné kandidátce jako nezávislá má číslo sedm Irena Šefčíková za spolek Domovina za živé město. „Procestovali jsme nesčetně měst v Evropě i za oceánem a víme, že mnoho míst v našem městě je jakoby skrytých v šedi, ležících ladem. Přitom mohou rychle a bez nutnosti velkých investic daleko lépe sloužit již dnes," je přesvědčená Irena Šefčíková.

Z desátého místa podporuje kandidátku Společně pro Budějovice bývalý ministr kultury a současný náměstek primátora Jaromír Talíř. Říká, že v oblasti kultury ještě zbývá hodně úkolů jako nová budova divadla, koncertní sál, otáčivé hlediště, Kulturní dům Slavie.

Na kandidátce se objevují i bývalý poslanec a historik Zdeněk Bezecný za TOP 09 nebo nezávislí kandidáti Tomáš Kuboušek, spoluzakladatel platformy Společně udržme demokracii, sochař Michal Trpák, známý svou každoroční výstavou Umění ve městě či zástupkyně ředitele Biskupského gymnázia Michaela Kudláčková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace