Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

  sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

  Festival.

 • Pivní slavnosti Myslkovice

  sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Třeboňští zastupitelé udělali první krok k rozšíření lázní Aurora, jednání provázely emoce

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ – Rozšíření lázní Aurora je na spadnutí. Zastupitelé včera do pozdních nočních hodin řešili přípravu změny územního plánu. Se stavbou oploceného venkovního wellness centra s dvěma vyhřívanými bazény nesouhlasí nejen opozice, ale i někteří místní lidé. Vznikla také petice, kterou organizátoři protestují proti údajně necitlivému zásahu do lázeňského parku. Na internetu už ji podepsalo přes šest stovek lidí.

 

Jednání třeboňských zastupitelů provázela vášnivá debata. Opozice neustále poukazovala na necitlivý zásah do struktury parku jeho oplocením, znemožnění vstupu místním, nedořešené parkování a možný hluk. Na schůzi dorazilo i několik obyvatel Třeboně, kterým není osud lázeňského parku lhostejný. Skupinka mladých lidí si přinesla dokonce i transparent. "Je to šílenost oplocovat část parku, který byl jako celek projektován pro lidi, aby tam přišli a nebyli omezováni. Má sloužit lázeňským pacientům i třeboňské veřejnosti," zněl názor obyvatele Třeboně Rostislava Černého, kterému zároveň vadí rychlost a uspěchanost celého projektu. Vedení města se brání tím, že vše je ve fázi příprav a studií. "Já tyto argumenty úplně nevnímám takhle katastroficky, protože všechny odpovědi na ty otázky, které byly vzneseny ukáže studie zpracovaná na samotné wellness, na tu změnu územního plánu. Navíc se bude dělat hluková studie a veškeré ty požadavky, které jsou nutné k územnímu řízení a následně ke stavebnímu povolení takovéto akce," uklidňoval odpůrce stavby starosta Třeboně Jan Váňa.

Zastupitelé nakonec přípravu změny územního plánu podpořili. Pro bylo 14 zastupitelů, devět hlasovalo proti. "Velmi mě to překvapilo, že se tam našel i hlas ze sociální demokracie pana Mráze," nechal se po hlasování slyšet zastupitel za Stranu Zelených Jiří Vopátek s tím, že plánuje s kolegy další kroky. "Musíme se domluvit v rámci našeho klubu a můžeme se v tuhle chvíli obrátit na ministerstvo zdravotnictví s tím, že jim sdělíme, že ten názor není úplně jednotný a upozorníme i na tu petici," dodal Vopátek.

Město vypíše v nejbližší době výběrové řízení na projektanta."Zakreslí a zpracuje tento návrh a poté bude probíhat nějaké veřejné projednávání, projednávání na dotčených orgánech a zastupitelé poté schválí tu konečnou změnu," nastínil další postup starosta Třeboně Jan Váňa s tím, že pokud vše půjde podle plánu, venkovní wellness centrum pro 800 návštěníků by u Aurory mohlo stát už v polovině roku 2021. Jeho součástí budou kromě dvou bazénů také hřiště na míčové hry, kuželky, minigolf, ping pong a další dětské hřiště.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zvolili si Třeboňáci znovu tunelpartu, která prodala i radnici nad hlavou, tak ať mlčí a platí.

  Vloženo 22.5.2019 06:59:15

 • Lenka 

  Reagovat

   

  A co se jim na tom nelíbí? Já bych do takového areálu jezdila ráda.

  Vloženo 21.5.2019 20:50:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace