Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Muzeum s vůní botanické zahrady

    Úterý 17.9 19:00 - Strakonice, Maltézský sál a sál U Kata

  • Čteme, pleteme a těšíme se z opětovaného setkání

    Úterý 17.9 14:00 - Blatná, Knihovna

Zobrazit všechny události
 

Třetí muž byl obviněn v souvislosti s protiromskými protesty

Ilustrační foto. , Autor: Policie ČR

Ilustrační foto.     Autor: Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policisté obvinili dalšího účastníka protiromských protestů z trestného činu násilí proti úřední osobě. Postihu prý neujde ani organizátor jedné z demonstrací.

Dvacetiletý muž v sobotu 6. července na policisty zaútočil skleněnou lahví, přičemž jednoho z nich zasáhl do hlavy. "Obviněný je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě a v případě odsouzení mu hrozí trest ve výši až 6 let," sdělil redakci policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle policie však zákon porušil i svolavatel prvního shromáždění z 29. června, když vyzýval účastníky k neohlášenému pochodu na sídliště Máj. "Porušil zákon o právu shromažďovacím a jeho chování bude řešit správní odbor českobudějovického magistrátu," doplnil mluvčí. Svolavatel shromáždění, Michael Choura, se však již dříve vyjádřil, že jím organizované shromáždění skončilo před 17:00 na českobudějovickém náměstí. To, co se dále dělo v ulicích města údajně s původní aktivitou nemělo nic společného. V přestupkovém řízení mu za porušení zákona o právu shromažďovacím hrozí pokuta ve výši až 5000 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace