Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Trhové Sviny nabízejí novou známku s rodákem Emilem Háchou

TRHOVÉ SVINY - Novou edici vlastní známky začne nabízet od konce června Město Trhové Sviny. Barevný sešitek obsahuje čtyři známky prezidenta Emila Háchy v odlišném provedení než na loňském tiskovém listě a čtyři známky místního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Autory známky s hodnotou A čili 19 korun pro obyčejné psaní v ČR jsou jako loni Libuše a Kamil Knotkovi.

 

Na přední straně obálky sešitku je portrét Emila Háchy s fotografií rodného domu i znakem města, na zadní straně obálky je citovaná část štědrovečerního projevu, který prezident Česko-Slovenské republiky pronesl k občanům 24. 12. 1938, včetně obrysů tehdejšího okleštěného Československa.

„Loni měl tiskový list vlastní známky s naším rodákem Emilem Háchou obrovský úspěch, dodnes se nám ozývají zájemci, kteří se o ní dozvídají, ale na spoustu lidí se nedostalo," říká starostka Věra Korčaková, co vedlo vedení města k opětovné spolupráci na nové a originální edici. Portrét JUDr. Emila Háchy se siluetou Hradčan střídá ve známkovém sešitku místní dominanta – kostel Nanebevzetí Panny Marie. Na hřbitově za ním byli pohřbeni rodiče Emila Háchy, který je podepsaný i na trámu věže kostela.

Slavnostní prezentace se uskuteční od 13 hodin ve středu 26. června, tedy den před výročím prezidentova úmrtí, v Kulturním a informačním centru (KIC) v Trhových Svinech. Při prezentaci se představí s kulturním vystoupením žáci místní školy, kněz a člen Společnosti JUDr. Emila Háchy Pavel Kuneš a účast přislíbili i oba autoři Kamil Knotek a Libuše Knotková. V místním KIC si budou moci zájemci unikátní sešitek se známkami zakoupit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace