Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Třígólový obránce Plášil: Hattrick jsem dal naposled někdy ve třetí třídě

JIŽNÍ ČECHY – Byl jednoznačně největší hvězdou utkání a po jeho skončení sklízel zasloužený potlesk fanoušků. Obránce ČEZ Motoru České Budějovice Karel Plášil, který se pod Černou věž vrátil před začátkem aktuální sezony, se podepsal pod středeční vítězství 7:6 na nájezdy proti Benátkám na Jizerou třemi góly. Hned po zápase pak přiznal, že vstřelil svůj první hattrick mezi dospělými. „Hattrick jsem dal naposled někdy ve třetí třídě,“ uvedl čtyřiadvacetiletý spolehlivý bek Motoru. Svůj velkolepý výkon si ale hodlal užít maximálně do večera, od čtvrtka už se chce plně soustředit na sobotní zápas v Jihlavě. Šlágr kola začne v 17.30 hodin.


Po průběhu utkání, když jste pár minut před koncem prohrávali o dvě branky, asi musíte být se dvěma body spokojeni, je to tak?
Asi ano. Samozřejmě, že jsme doma chtěli vyhrát a získat všechny body, ale zápas se nevyvíjel dobře. Benátky jsou hodně nepříjemným soupeřem, myslím, že nás ničím nepřekvapily, protože takhle hrály všechny poslední zápasy, co jsme je sledovali. Výborně brání před boxem, zahušťují předbrankový prostor, takže se do nich těžko dostává. A vepředu mají mladé kluky, kteří jsou výborní bruslařsky a vyrážejí do protiútoků. Když jsme to honili takhle na konci, buďme rádi za dva body.

Říkáte, že vás soupeř ničím nepřekvapil, čím to tedy bylo, že jste honili výsledek na poslední chvíli?

Měli jsme si s tím poradit lépe, to je pravda, ale navíc dostáváme v posledních zápasech strašně smolné nebo hloupé góly. To nás sráží prakticky od začátku sezony. Musíme se toho vyvarovat.

Sám jste vstřelil tři branky, kdy se vám to povedlo naposledy?

Abych řekl pravdu, tak už si to vůbec nepamatuji, to bude hodně dlouhá doba. V dospělých to dneska bylo určitě poprvé a myslím, že ani třeba v juniorce nebo dorostu se mi to nepovedlo. Hattrick jsem dal naposled někdy ve třetí třídě. Jsem za něj samozřejmě hrozně rád, užil jsem si to, ale po výhře za tři body by to bylo mnohem lepší. Můžu si to užít do půlnoci, ale od zítřka už půjde dnešní zápas stranou. Musíme se pořádně připravit na sobotu v Jihlavě, abychom tam zahráli co nejlépe.

Váš kolega obránce Pavel Pýcha dnes vstřelil dvě branky a poté šel i na nájezdy, vy jste si nevěřil?

Trenér mi neřekl, jen se nás všech zeptal, kdo chceme jet. Abych řekl pravdu, tohle není úplně má parketa, nevěřil bych si, tak jsem nájezdy přenechal jiným.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace