banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Týnská ČSSD míří do opozice

 Autor: ČSSD

    Autor: ČSSD

TÝN NAD VLTAVOU – Sociální demokraté vypověděli k 1. červenci letošního roku koaliční smlouvu. Jako důvody uvádí nerespektování koaličních dohod a programových priorit strany. Socialisté ale mají pouze jeden mandát, takže i tak bude mít koalice v zastupitelstvu většinu.

ČSSD odchází po téměř tříleté koaliční spolupráci rok před volbami. „Koalice nás dlouhodobě nevnímá jako partnery. Naše výhrady se týkají prodeje pozemků nebo zadávání veřejných zakázek. Naposledy jsme chtěli, aby se vyměnila okna v mateřské škole u Lípy. To se nestalo,“ zmínil některé důvody odstupující radní a předseda vltavotýnské ČSSD David Slepička.

Ve volbách v roce 2010 získali sociální demokraté dva mandáty a jejich tehdejší předseda František Němec se stal místostarostou. Spory uvnitř místní organizace ČSSD ale vyvrcholily Němcovým odchodem ze strany i z vedení města, koalici ale ČSSD nadále podporuje. V radě ho nahradil právě David Slepička.

„Je to vyústění procesu, který trval už delší dobu. David nám trvale vyjadřoval nedůvěru a nepodařilo se nám ji získat, přestože k tomu byly použity kontrolní mechanismu od vnitřní kontroly až po kontrolu ministerstva vnitra,“ komentuje odchod socialistů z koalice starosta Milan Šnorek (ODS).

Koaliční smlouvu uzavřely ODS, Strana svobodných občanů, KDU-ČSL, Věci veřejné, TOP 09, US-DEU a Nezávislí. Kvůli neshodám ale už v průběhu volebního období opustily koalici Věci veřejné. V 21 členném zastupitelstvu zůstává koalici dál 13 hlasů. Opozici kromě VV a ČSSD tvoří komunisté a Strana přátel Vltavotýnska.

Jan Rypáček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace