Kdy a kam

  • Hudební sklepy

    pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

  • Malina Brothers

    pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

U Lannovy loděnice vystaví naháče

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zajímavá atrakce bude už brzy stát u řeky Vltavy v Českých Budějovicích. Půjde o repliku lodi zvané Vltavský naháč. Radní v tomto týdnu schválili pronájem potřebného pozemku.

 

Loď, která je postavena podle původních postupů, by měla být nasvícena a před nenechavci i počasím chráněna průhledným kontejnerem. Její vystavení je výsledkem projektu česko-rakouské spolupráce. "Replika bude mít délku přes třicet metrů a měla by být umístěna na nábřeží pod Dlouhým mostem, na levém břehu Vltavy," upřesňuje náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Tento konkrétní typ lodi využívala k přepravě firma Vojtěcha Lanny. "Vltavští naháči se vyráběli na Šumavě a sloužili hlavně k převozu soli, ale i jiného nákladu a následně byli rozebíráni ve finálních destinacích," vysvětluje náměstek Bouzek. Fošny, ze kterých byla loď sestavena, se používaly jako stavební řezivo.

Vltavský naháč bude stát pod Dlouhým mostem do roku 2025.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace