banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Ukradl partnerce mobil a našel v něm kontakt na nového přítele

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - To, že textové zprávy v mobilních telefonech jsou vlastnictvím odesílatele a příjemce, pravděpodobně vůbec neřešil 44letý muž z Lipenska. V polovině března v Českých Budějovicích odcizil své partnerce mobilní telefon, kdy si měl přečíst textovky osobního charakteru. Díky tomu získal kontakt na jejího nového přítele, kterého oslovil. Následně mobil poškodil, čímž majitelce způsobil škodu bezmála 3 500 korun.

 

To by se jistě řešilo jako přestupek proti majetku, ale především je uvedený muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu porušení tajemství dopravovaných zpráv, kdy mu v případě prokázání viny dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta či zákaz činnosti. V úterý si z rukou policistů obvodního oddělení České Budějovice – město zmíněný muž převzal sdělení podezření ze spáchání uvedeného přečinu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace