banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Umělecká výstava Ciglera a Motyčky ukáže jiné vnímání světa

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vizuální instalace výtvarníka Václava Ciglera a umělce Michala Motyčky se zaměřuje na jiné prostorové a pocitové vnímání světa. Tvorba tak vybízí k dialogu o umění a reakci na vzniklé podněty. Oba vnímají události při obrácení pohledu, proto možná nese výstava název Akčytom Relgic, což jsou pozpátku jména autorů. Vernisáž k zahájení jejich expozice se koná zítra od 18 hodin v Domě umění, výstava potrvá do 18. března a vstup je zdarma.

 

Jak stojí v oficiálním textu k výstavě: Michal Motyčka se zabývá prostorovým konceptem, vychází z dané situace, vytváří prostorové průniky reflexivních ploch o velikosti formátu vstupního otvoru do galerie, který se v instalaci opakuje. Václav Cigler klade důraz na skutečnou tělesnou přítomnost člověka, jeho pohyb, prožitek prostoru a sebe sama, oscilaci tvarů a prázdna, přijmutí a odcházení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace