Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Budějovicích začala oprava chodníku u Družby

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Začala oprava povrchu chodníku na Pražské třídě u domů č. 43 – 63. Chodník se opraví v délce 234 metrů. Práce za téměř 2,5 milionů korun skončí 18. listopadu.

„Stavební úpravy spočívají v odstranění stávajících horních vrstev a položení nových z asfaltového betonu. V rámci stavby bude obnoven i pás zeleně podél opravených obrubníků, a to ohumusováním a osetím novou travní směsí. Podél chodníků bude umístěno šest nových laviček v místech stávajících. Ty budou odstraněny. Povrch plochy pod lavičkami a propojení na stávající dlážděnou plochu bude ze zámkové dlažby. V místě opravovaného propojení pochozích ploch dojde k odstranění stávajícího pozůstatku ocelové konstrukce a nevzhledných železobetonových květináčů, část zeleně bude vykácena. Zároveň dojde i na doplnění a opravu zárubní zdi z betonových tvarovek se zákrytovými deskami," říká náměstek primátora Petr Podhola. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace