banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

V Budějovicích zakázali podomní a pochůzkový prodej

Ilustrační foto , Autor: Jiří Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Řeháček

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Od čtvrtka 19. září podomní a pochůzkový prodej je na území krajské metropole zcela zakázán. Za každé porušení zákazu hrozí fyzickým osobám pokuta 30 000 korun, právnickým pak 200 000 korun. Výjimkou jsou prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce.

Na klamání a okrádání především seniorů pod záminkou podomního prodeje reaguje novela tržního řádu, kterou schválila rada města 4. září.

"Takzvaný podomní a pochůzkový prodej je na území Českých Budějovic nově zcela zakázán. Za každé porušení zákazu hrozí fyzickým osobám pokuta 30 tisíc korun, právnickým pak 200 tisíc. Setkají-li se lidé s těmito praktikami, budou neprodleně volat bezplatnou linku 156 a kontaktovat strážníky městské policie, kteří na místě zdokumentují porušení vyhlášky a magistrát v následném řízení s těmito tzv. obchodníky naloží dle jejich "zásluh" s tím, že při vyměřování pokut bude nekompromisní," konstatoval primátor Juraj Thoma, který návrh k projednání předložil.

„Kromě zneužívání důvěřivosti starších lidí, kteří se stávají vyhledávanou a nutno říci, že někdy i snadnou obětí, je odpudivé i to, že tito tzv. obchodníci kazí pověst všem slušným prodejcům a dodavatelům služeb," uvedl dále primátor a upřesnil, že se zákaz pochůzkového prodeje nebude vztahovat na prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce před jejich zahájením, na prodej v rámci provozu například letního kina, plovárny či na prodej v rámci dalších společenských akcí, které budou pořádány konkrétními pořadateli. Nařízení nabývá účinnosti patnáctým dnem po jeho vyhlášení, což je 19. září 2013.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace