Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio Tones

    Čtvrtek 14.11 19:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Ronley Teper & The Lipliners

    Čtvrtek 14.11 19:30 - Dada Club Kasper, Kostelní 73, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V Českém Krumlově začal hudební festival. Patroni Zlata Adamovská a Petr Štěpánek navštíví dnešní koncert

 Autor: Foto PR

    Autor: Foto PR

ČESKÝ KRUMLOV - Unikátní výpravné představení Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce v pátek 19. července zahájilo 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Dnes bude na programu koncertní show desetinásobných držitelů prestižní ceny Grammy Take 6.

 

Zahajovací galavečer Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce prostřednictvím hudby, tance, sofistikovaného umění iluminace a dalších efektů přeneslo do doby, kdy francouzský dvůr žil honosnými barokními slavnostmi, v nichž panovník sám s oblibou účinkoval. Na hudbu Jeana-Baptisty Lullyho, dvorního skladatele a kapelníka Ludvíka XIV., a jeho současníků zatančil Hartig Ensemble a hosté. Patrony festivalu jsou herci Zlata Adamovská a Petr Štěpánek, kteří mají v plánu i návštěvu dnešního koncertu Take 6 v Pivovarské zahradě. Proslulý americký vokální sextet vystoupí se Severočeskou filharmonií Teplice od půl deváté večer. 

V úterý 23. července se bude v Klášterní zahradě promítat dokument z festivalu Jeden svět Papež František, muž, který drží slovo a ve čtvrtek 25. července je na programu česká kultovní komedie Kulový blesk. Vstup na všechny projekce je zdarma. 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace