Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Noční prohlídka města Vimperk

  středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

  Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

 • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

  středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V chýnovské kuželně se hrál vánoční turnaj dvojic. Vyhráli otec a dcera Dvořákovi

Pavel Bronec a Oldřich Roubek v akci. , Autor: Foto Ivo Bukač

Pavel Bronec a Oldřich Roubek v akci.     Autor: Foto Ivo Bukač

CHÝNOV - V kuželně Tělovýchovné jednoty Sokol Chýnov včera skončil pátý ročník vánočního turnaje dvojic. Zájemci se mohli přihlásit na kterýkoliv den od 26. do 29. prosince a odehrát svých 100 sdružených hodů, výsledek se pak dvojici sečetl. Když v pátek 29. prosince večer dohrála poslední dvojice, počítač odtajnil, kdo se stal letošním vítězem ve dvojicích a jasní jsou i nejlepší muži a ženy. Vyšlo také najevo, že při včerejší reportáži v kuželně objektiv našeho fotoreportéra zastihl v akci právě bronzovou dvojici Pavel Bronec - Oldřich Roubek. Celkem se do turnaje během čtyř dnů zapojilo 32 dvojic. Kromě domácích dorazily ze Strakonic, Tábora, Nové Bystřice, Borovan, Cetorazi, Blatné, Písku nebo z Jihlavy. Turnaj je už známý a také oblíbený. O Vánocích se při něm potkají hráči z jihočeského krajského přeboru, ze sousední Vysočiny, ale i chýnovské druholigové ženy nebo jihočeští kuželkáři, kteří startují za rakouské kluby.

 

"Teď všem účastníkům rozešleme výsledky a pak jim nějak postupně předáme ceny, jakmile se s nimi během mistrovských zápasů nebo při jiné příležitosti potkáme," zmínila jedna z organizátorek Alena Kovandová. První tři dvojice obrží finanční ceny - sympatickou tisícovku. Nejlepší jednotlivci se mohou těšit na nákupní poukázku do Tesca.

Pokud někam ještě výsledky nedoputovaly, můžeme prozradit, že vánoční turnaj dvojic letos vyhráli Michaela Dvořáková a Jiří Dvořák z TJ Sokol Chýnov s výsledkem 880 kuželek. Otec a dcera. Jiří Dvořák závodně hraje v Rakousku, dcera Michaela je členkou chýnovského Sokola, kde vypomáhá druholigovým ženám, ale především hostuje v první lize dorostu za sezimovoústecký Silon. 

Doma zůstalo i druhé a třetí místo - na druhé příčce skončila o jednu kuželku rovněž rodinná dvojice - otec Pavel Petrů a jeho jedenáctiletá dcera Thea. Jejich výsledek byl 879 kuželek. Třetí příčku opět s nejtěsnějším rozdílem jedné kuželky a výsledkem 878 vybojovali Pavel Bronec a Oldřich Roubek, rovněž ze Sokola Chýnov.

V jednotlivcích zvítězil Pavel Petrů, který výkonem 507 kuželek ustanovil nový rekord kuželny na 100 hodů sdružených. Pavel Petrů, který rovněž hostuje v Rakousku, jako člen další turnajové dvojice, dal i druhý nejlepší výkon turnaje v mužích, a to výsledkem 485 kuželek. Třetí místo v jednotlivcích - mužích obsadil se 464 kuželkami Pavel Vrbík ze Silonu Sezimovo Ústí.

V ženách podala nejlepší výkon Jitka Korecká ze Sokola Písek (458) před Marii Lukešovou rovněž z píseckého Sokola, která si připsala výsledek 440 kuželek. Třetí byla domácí Michaela Dvořáková s výsledkem 437 a čtvrtou příčku mezi ženami zaujala teprve jedenáctiletá Thea Petrů se 425 kuželkami. Talentovaná dívka se během roku účastní turnajů Poháru mladých nadějí a bude určitě pro Sokol Chýnov další velkou posilou.

Bronzoví Pavel Bronec a Oldřich Roubek zaznamenali stejný úspěch i loni a rezolutně sdělili, že spokojení nejsou. "Příští rok už konečně chceme výš," prohlásili. A je to bezpochyby možné - i kdykoliv v dalších vánočních turnajích, protože jak podotkla organizátorka Alena Kovandová, členka chýnovského druholigového týmu, kuželky jsou sport, který se dá hrát stále, do vysokého věku. I v týmu TJ Sokol Chýnov je nejmladší hráčce 17 a nejstarší 55 let. A to jsou chýnovské kuželkářky v druhé české lize v této sezoně průběžně na druhé příčce za budějovickou Lokomotivou.

Chýnovské ženy bohužel své ligové zápasy doma hrát nemohou, protože se druhá liga musí hrát na čtyřdráze. Jako domovskou proto používají kuželnu táborské Lokomotivy na Blanickém předměstí. Doma v Chýnově se ale hraje krajský přebor II. Za vydatného fandění. Vyhlášené fanoušky prý mají hlavně Fezko Strakonice a Dačice, odkud přijíždějí i s bubny a trumpetami.

Fotorepo Ivo Bukač

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace