Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

V Mladém budou obyvatelé třídit odpad přímo u svých domů

AKTUALIZOVÁNO - 15.5.2019 12:48

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V pátek 17. května v nové zástavbě rodinných domů v Mladém, kde je aktuálně trvale hlášeno téměř 2000 obyvatel, začne pilotní projekt sběru papíru a plastů od prahu domu. Místní zatím využívají běžný způsob třídění do sběrných míst.

 

„Nově budou k jednotlivým rodinným domům celoplošně zdarma rozmístěny nádoby s modrými a žlutými madly o objemu 120 litrů. Jde o systém D2D, door to door, což v překladu znamená od dveří ke dveřím, který by měl zlepšit komfort při třídění a zároveň eliminovat nošení tašek nebo pytlů přes několik ulic," uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Zapojení do projektu bude dobrovolné a v případě nezájmu mohou lidé kontejnery odmítnout a dál využívat stávajících míst. „Naším přáním je, aby se do třídění z domácností zapojilo co možná nejvíce občanů," dodal Ivo Moravec.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace