Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

V sobotním kole THL bral první příčku domácí tým mužů Chotěmic

Autor: Eva Výborná

CHOTĚMICE – Táborská hasičská liga pokračovala v sobotu 17. srpna dalším kolem v Chotěmicích. Na louce pod obcí nastupoval do soutěže mužů na startu jako první Krotějov Sport. Původně první tým Miřetic totiž nestartoval. Tým Krotějova shodil časomíru proudem za 16,72 vteřin. S krásným časem byl až do startu družstva z Chotěmic, které mělo číslo 16, na průběžném prvním místě závodu. „Domácí tým zná dobře svou dráhu,“ okomentoval s mikrofonem v ruce skvělý výsledek mužů Chotěmic 16,57 Jiří Kubeš z Tučap. Střídal se u komentátorského stanoviště s domácím Patrikem Balážem.

Pak ještě dvě družstva rozsvítila výsledek pod 17 vteřin. Dvacáté na startu Daměnice to daly za 16,95 a třicáté Tomice rozsvítily časomíru za 16,82. Nakonec bylo pořadí na prvních čtyřech místech: 1. Chotěmice, 2. Krotějov Sport, 3. Tomice a 4. Daměnice, obě družstva z okresu Benešov.

V průběžném pořadí druhá Špona Chářovice také z okresu Benešov byla v Chotěmicích dvanáctá.

Na třetím děleném průběžném místě s Chotěmicemi je tým Bohdalína z okresu Pelhřimov. V sobotu se na hřišti s časem 18,22 dostal na 14. příčku.

V sobotním kole mužů skončil na 5. místě Žďár z okresu Jindřichův Hradec, 6. byly Jaronice z okresu České Budějovice, 7. příčku bral Šipoun z okresu Prachatice, 8. místo připadlo týmu Zdislavic z okresu Benešov, 9. se umístili dobrovolní hasiči ze Stoklasné Lhoty a na 10. příčku se dostaly Drahňovice z okresu Benešov.

V ženské soutěži zvítězily hasičky ze Slap, druhé místo braly Ústrašice, na třetí příčce se umístily ženy z Bezděčína a čtvrté byly domácí Chotěmice.

Soutěž veteránů 35+ vyhrál Lom před Chotěmicemi a Želčí, Svaté Pole bylo čtvrté.

Týmy mužů si střihly pro radost také finále. Na první příčce se umístil Krotějov Sport, druhou braly Tomice a třetí byly domácí Chotěmice. Čtvrté místo obsadily Daměnice a páté Žďár.