Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • ABC spotřebitele pro seniory - aneb jak se vyznat

    pondělí 16.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Přednáška Sdružení českých spotřebitelů a Poradny při finanční tísni.

  • Jiří Smrž

    pondělí 16.9 18:00 - Farní charita Milevsko

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V sobotu se chystá zahájení lázeňské sezóny v Třeboni s ohňostrojem, letos akci oživí sochy

Socha Olbrama Zoubka na nádvoří třeboňské radnice , Autor: Město Třeboň

Socha Olbrama Zoubka na nádvoří třeboňské radnice     Autor: Město Třeboň

TŘEBOŇ - Celodenní slavnosti zítra zahájí novou lázeňskou sezónu v Třeboni. Už tradičně se bude žehnat léčebné slatině a nejširší veřejnosti se otevřou oba třeboňské lázeňské domy Aurora i Berta. Vedle prezentací lázní je připraven i bohatý kulturní a hudební program pro všechny věkové kategorie. Vše zakončí slavnostní ohňostroj v lázeňském parku u Aurory.

 

Program začne v sobotu v devět hodin ráno řemeslnými trhy. Probíhat budou současně na Masarykově náměstí i v parku u lázní Aurora, kde pak v půl dvanácté začne žehnání slatině. V lázeňském parku odpoledne zahraje kapela Vysočinka, zazpívá i Pavel Calta nebo skupina Holokrci. Ve 14:30 se návštěvníci mohou těšit na talkshow Miroslava Donutila "Ptejte se mě na co chcete, já vám na co chci odpovím". Ve 20:30 vystoupí Rozhlasový Big Band Gustava Broma i se sólisty Dashou a Ondřejem Gregorem Brzobohatým.

V rámci doprovodného programu se příchozí mohou těšit i na průvodcované prohlídky Lázní Aurora a Bertiných lázní, Skákací hrad a lezeckou stěnu pro děti, soutěže a animační program pro nejmenší nebo jízdu vláčkem Třeboňáčkem. Mezi desátou a patnáctou hodinou pak návštěvníci mohou využít volný vstup do bazénového komplexu Lázní Aurora.

Součástí slavností byl vždy průvod od Bertiných lázní k Auroře. Letos od něj ale nové vedení lázeňských komplexů upustilo. "Průvody jsou sice zajímavé, ale neosvědčily se natolik, že by se místní lidé připojovali a provozně je pro nás poměrně velká komplikace," vysvětlila ředitelka lázní Aurora Libuše Kotilová.

Letošní novinkou zahájení lázeňské sezóny je výstava Třeboňský sochařský svět. "Ve spolupráci s městem bylo objednáno zapůjčení soch, které mají stát jak u Bertiných lázní, tak u lázní Aurora. Cestou ještě budou rozmístěné v parcích a u škol, bude k tomu udělaná mapka s tím, kdo ty sochy vytvořil," dodává Kotilová. Například na nádvoří městského úřadu už dnes stojí socha s názvem "Figura dvakrát" od Olbrama Zoubka. Slavností vernisáž výstavy soch za účasti umělců proběhne v sobotu v parku u Aurory ve 14 hodin. Sochy si město zapůjčilo až do konce října.

Slavností otevření lázeňské sezóny v parku u Aurory zakončí ve 22:30 ohňostroj.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace