banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

  Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Divadelní komedie.

 • Život na jihočeském venkově v 19. století

  Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

  Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

V supermarketech probíhá sbírka potravin a drogistického zboží pro potřebné

JIŽNÍ ČECHY - I letos může každý pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka, kterou organizuje Byznys pro společnost, probíhá právě dnes. Do 5. ročníku se letos zapojuje rekordních 750 prodejen ve všech regionech České republiky. Z toho 44 v Jihočeském kraji.

 

„V sobotu 11. listopadu mají i obyvatelé Jihočeského kraje možnost od 8 do 20 hodin v rámci Národní potravinové sbírky zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Pomoc pak putuje zejména k seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů atd.," říká k Národní potravinové sbírce Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.

Sáček těstovin, masová konzerva, balík dětských plen – pro někoho běžná položka na týdenním nákupním seznamu. Pro jiného to může být zásadní věc, která mu výrazně ulehčí život. Národní potravinová sbírka proto již tradičně dává možnost každému, kdo může a chce, pomoci potřebným. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem - podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Záštitu nad letošním - již pátým ročníkem převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Do projektu se zapojily řetězce Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, Billa, Makro a drogerie dm markt a Rossmann. V porovnání s rokem 2016 je to o 90 zapojených prodejen více. Sbírka loni vynesla 312 tun zboží, z toho 4,6 tun drogistického zboží.

Jihočeši loni věnovali 12,5 tuny této pomoci. Putuje vždy k vytipovaným lidem v regionu, kde se sbírka koná. 

-pr-

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • hanus 

  Reagovat

   

  Sbírka na potřebné. To je tak hloupý výraz, až to bolí. Právě "potřební" nejvíc hulí a chlastají. Proto jim nezbývá na ostatní výdaje. My za komunistů jsme brali pár korun a důchod po sametu byl také malý. Teď po 25 letech mám něco přes deset tisíc, ale nikdy jsem na komouších nežebral. Dnes mladí strčí staré na starost státu. My jsme byli skromní a s rodiči dožili ve společné domácnosti až do jejich smrti. Člověk si musí umět odříct na co nemá. Dnes jsou lidé rozmařilí, utrácejí za kraviny a pk skučí, že majé bídu. Takže příživníky, kterých je dnes plná republika, podporovat nebudu.

  Vloženo 11.11.2017 18:24:38

  • hana 

   Reagovat

    

   Naprosto s Vámi souhlasím.

   Vloženo 12.11.2017 05:07:15

 • .... 

  Reagovat

   

  By mě zajímalo jak pro lidi v hmotné nouzi přispívají politici.....

  Vloženo 11.11.2017 12:42:45

  • sobotka 

   Reagovat

    

   Náhodou, politici hmotným v nouzi přispívají až moc, ale ne ze svého nýbrž ze státního, stejně jako sobě. Politici a potřební jsou jedna příživniská sebranka.

   Vloženo 12.11.2017 07:38:47

 •  

  Reagovat

   

  Až budu znát ty konkrétní vytipované lidi, přispěju. Na no name osoby se mi nechce, protože mám pochyby... Asi mě odsoudíte, ale takhle ne.

  Vloženo 11.11.2017 12:22:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace