banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

V Třeboni začíná Anifilm, nabídne přes 500 snímků

Promítací plátno na Masarykově náměstí , Autor: Jana Urbanová

Promítací plátno na Masarykově náměstí     Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ - Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm dnes začíná Třeboni. Do 12. května promítne přes 500 snímků, z toho 128 soutěžních. Soutěžit na Anifilmu budou filmy celovečerní, krátké, studentské, abstraktní, ale i videoklipy nebo počítačové hry. Promítání pak doplní školy animace pro veřejnost, setkání se světovými tvůrci nebo výstavy a koncerty.

 

Hlavním tématem letošního ročníku festivalu je anidok. "Je to označení pro formát, který spojuje filmové prvky jak animovaného, tak dokumentárního filmu. V této kategorii se představí několik filmů v české i mezinárodní premiéře," dodává mluvčí Anifilmu Gabriela Zajícová. Promítání bude probíhat na sedmi místech města a druhým rokem i na zámku v Jindřichově Hradci. Chybět nebude ani oblíbené promítání přímo na Masarykově náměstí. Velké nafukovací plátno v centru města nabídne denně od 21 hodin zdarma animované hity posledních let jako například Hotel Transylvánie 3 nebo Úžasňákovi 2.

Samostatný filmový program čeká na děti, které se mohou těšit na dílny animace nebo divadla. K programu patří také herní zóna. Ve stanu na nádvoří třeboňského zámku budou probíhat koncerty devíti kapel, zazpívá i slovenská písničkářka Katarzia. 

Anifilm také letos nabízí speciální festivalovou aplikaci do chytrých mobilních telefonů, která je vylepšená o nové funkce. "V té aplikaci se návštěvníci dozví program, festivalová místa, mohou si tam vytvořit i svůj vlastní program a dokonce si rezervovat lístky a vyhnout se tak frontám," radí Gabriela Zajícová a dodává, že pokud návštěvník film nestihne, je možnost vstupenky vrátit a rezervaci zrušit.

Letošní ročník Anifilmu potrvá v Třeboni do 12. května. Rozpočet festivalu je asi 13 milionů korun. Loni přehlídka animovaných filmů přilákala přes 30 000 diváků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace