banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

V Týně jsou k vidění loutková divadélka a historické loutky

TÝN NAD VLTAVOU - Kromě stálé výstavy loutek, kterou nabízí vltavotýnské muzeum, se 28. dubna v Týně nad Vltavou otevřela unikátní výstava historických loutek a loutkových divadélek Marie a Pavla Jiráskových v městské galerii v domě U Zlatého slunce na náměstí Míru. Je to hned vedle muzea.


Kurátorka výstavy Petra Herotová pořádá každý pátek k výstavě tématickou výtvarnou kuchyňku, kde si děti mohou něco vyrobit. Každý pátek jiný druh loutky. V pátek 5. května se budou vyrábět jednoduché prstové maňásky. Dobré je přijít v oblečení, které se může ušpinit, na prstového maňáska se hodí přinést starou nepotřebnou rukavici, pokud ji děti doma najdou. Podmínkou to není. Vstupné je dvacetikoruna. Maňásky se budou v pátek tvořit od 13 do 17 hodin.
Muzeum bude otevřeno i o víkendu od 10 do 16 hodin a také ve svátek 8. května od 14 do 16 hodin. Galerie s výstavou loutkových divadélek a historických loutek pak má otevírací dobu od úterka do neděle od 13 do 17 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace