Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

V Týně nad Vltavou budou k vidění díla Václava Johanuse

TÝN NAD VLTAVOU – Městská galerie v Týně nad Vltavou bude více než měsíc hostit výstavu grafika, ilustrátora a karikaturisty Václava Johanuse (1947) s názvem Nic není nemožné. Vernisáž je na programu v pátek 12. dubna od 18 hodin, uskuteční se za hudebního doprovodu žáků ZUŠ Karla Komzáka. Přístupná bude až do 19. května.

 

Václav Johanus působí na české výtvarné scéně od poloviny 60. let minulého století. Začínal v oblasti kresleného humoru, kdy na sebe upozornil originálním rukopisem – přísně geometrickou černou kresbou. Strohý rukopis postavený na grafickém základě a poetickou nadsázku přenesl od kresleného humoru postupně i do dalších výtvarných oblastí, jimž se věnuje – do grafik, ilustrací, temper i koláží. V grafice používá techniku serigrafie s pro něj typickým přesným soutiskem plných barev.

Od roku 1965 uspořádal přes 100 samostatných a účastnil se více než 210 společných výstav doma i v zahraničí. Poetika a kolorit jižních Čech jsou hlavním inspiračním zdrojem autora. Aktuální výstava Nic není nemožné navazuje na obsáhlou Retrospektivu v Táboře a výstavu originálů a grafik v českobudějovické Galerii Hrozen v roce 2018. Představuje nejnovější díla autora z posledních zhruba tří let a je určena jak dospělému, tak dětskému publiku.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace