Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

V Týně nad Vltavou se setkali modeláři z celé republiky

TÝN NAD VLTAVOU - Plastikové modely vojenské techniky, letadel, lodí, automobilů, včetně rádiem řízených tahačů a nákladních vozů, přilákaly v sobotu 28. dubna do Týna nad Vltavou stovky návštěvníků. Důvodem byly hned dvě celostátně významné modelářské akce, na nichž se veřejnosti představili konstruktéři technických maket z celé České republiky. Tradiční modelářská soutěž a výstava plastikových modelů Vltavotýnský střep, pořádaná s mottem "...návrat do dětských let...", proběhla v sokolovně a pátý ročník přehlídky rádiem řízených modelů tahačů a nákladních vozů Minitruck Show 2018 v sousední ČEZ sportovní hale.

 

Letos se v Sokolovně sešly bez čtyř kusů tři stovky modelů od zhruba stovky modelářů z celé republiky, což je historicky zatím nejvyšší počet a o přibližně osmdesát modelů více než loni,“uvedl vedoucí Kroužku plastikových modelářů při Městském domu dětí a mládeže Týn nad Vltavou Zdeněk Bříza.

V sokolovně letos soutěžili a vystavovali modeláři pošesté v řadě, předchozí ročníky pořádali v prostorách domu dětí. „Dům kultury nabízí větší, příjemnější a reprezentativnější prostředí. Navíc hned o pár kroků odsud se koná souběžně Minitruck Show, takže návštěvníci mají obě akce v podstatě na jednom místě,“ poznamenal Bříza s tím, že nejpočetnější je tradičně dětské publikum.

Mezi účastníky Vltavotýnského střepu se letos zařadili modeláři nejen z různých jihočeských klubů, ale také třeba z Prahy, Mariánských Lázní, Liberce, Jihlavy, Moravských Budějovic, Ostravy a dalších míst. Na „sousední“ přehlídce Minitruck Show se prezentovalo celkem 28 modelářů. „Zastoupení zde má například Praha, Varnsdorf, Most, Pardubice, Mladá Boleslav,“ vyjmenoval Jaromír Habrnal, hlavní organizátor akce.

Starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek připomněl, že Vltavotýnský střep i Minitruck Show již zaujaly pevné místo v kalendáři nejvýznamnějších modelářských událostí v tuzemsku. „Samozřejmě nás těší nejen rostoucí zájem účastníků a návštěvníků, ale rovněž vysoké renomé obou akcí, které dělají dobrou reklamu celému městu. Je skvělé, že si pořadatelé nekonkurují, ale naopak spolupracují. Oceněním jejich aktivit a práce je důležitá a zasloužená podpora města, temelínské elektrárny a Jihočeského kraje,“ konstatoval starosta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace