Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

V Týně se můžete setkat s americkým výtvarníkem nebo si prohlédnout Uutěrky

TÝN NAD VLTAVOU - V Městské galerii v Týně nad Vltavou o víkendu končí výstava Conrada E. Armstronga. Na závěr jeho expozice ho ještě můžete potkat naživo, protože v sobotu od tří hodin proběhne beseda s tímto americkým výtvarníkem. Narodil se v Keni, ale od roku 2004 žije v Praze. Studoval malbu v USA a potom intermediální komunikaci na pražské VŠUP.

Po skončení Armstrongovy výstavy zahájí v Týně hned další expozici. V pondělí 3. října od 18 hodin proběhne vernisáž výstavy s názvem Uutěrky - (Ne)všední den pana Stana. Uutěrky je umělecká i manželská dvojice tvořící v Návsí u Jablunkova a Žilině. Mají sítotiskovou dílnu. Konkrétně jde o tvůrčí i manželskou dvojici Pavlu Krkoškovou Byrtusovou a Martina Krkoška. Pavla Krkošková Byrtusová maluje, kreslí, ilustruje, fotí a píše. Martin Krkošek je kreslíř, grafik, ilustrátor, tiskař a animátor.

Uutěrky představí práce ze souborů, které jsou určeny ke vzdělávání a přibližování světa umění dětským divákům. V Týně nad Vltavou  si budete moct prohlédnout také komiksy z připravované knihy o umění (Ne)všední den pana Stana, dále Zoetrope vystřihovánku a Bojtky, což je kniha v nářečí. To vše doplní práce, na kterých se děti přímo podílely nebo tvořily samy. Výstavu doplní expozice na dvorku galerie jako výsledek workshopu, který Uutěrky připravili pro vltavotýnské děti.

V rámci pondělní  vernisáže se můžete těšit také na vystoupení dětí ze ZUŠ K. Komzáka.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace