Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Václav Študlar převzal Cenu města Českých Budějovic

 Autor: Jitka Welzlová

    Autor: Jitka Welzlová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Primátor Jiří Svoboda předal dnes Cenu města za rok 2018 Václavu Študlarovi, a to za projekt revitalizace objektu Solnice na Piaristickém náměstí. Rekonstrukce historické budovy z roku 1531 si dávala načas a po různých peripetiích přece jen začala na podzim 2017. Nyní je z ní vyhledávaná restaurace. Vyřešit se muselo také technické zázemí, které je ve zrekonstruovaném objektu na rohu ulic Hroznová a Česká. Budovy spojuje unikátní síť potrubní dopravy s pivovodem pod Piaristickým náměstím, což je neobvyklé.

 

Solnice má nominaci na Stavbu roku 2019 a je mezi patnácti stavbami prestižní soutěže, která představuje špičku stavitelského umění. Vyhlášení výsledků proběhne 21. října.

Částku 50 tisíc korun, která je součástí Ceny města, věnuje Václav Študlar dvěma neziskovým organizacím, a to centru Bazalka, kde 25 tisíc korun použijí na vybavení stacionáře kompenzačními pomůckami pro děti a stacionáři Arpida. Tam 25 tisíc korun pomůže při přestavbě topného systému.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace