Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Ve Slavonicích hořely balíky sena. Požár likvidovalo osm jednotek hasičů, škoda je 750 tisíc

 Autor: HZS

    Autor: HZS

SLAVONICE – Osm jednotek hasičů zasahovalo v noci na pondělí 15. července u požáru ocelokolny v Rudolecké ulici ve Slavonicích. Ohlášen byl hodinu a půl po půlnoci. Objekt v době příjezdu hasičů hořel v plném rozsahu.

 

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dačice a jednotky SDH obcí Slavonice, Staré Hobzí a Český Rudolec. Následně byli svoláni dobrovolní hasiči obcí Cizkrajov, Staré Město pod Landštejnem a Dačice. Ze stanice jindřichohradeckých profesionálních hasičů do Slavonic vyjela automobilová plošina. „Vzhledem k množství vyslané techniky byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu," upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Průzkum na místě ukázal, že požár zasáhl ocelovou kolnu o půdorysu 15x15 metrů, která byla plná uskladněných balíků sena. Zasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu až za necelou hodinu hašení. „Následujících dlouhých devět hodin pak hasičům zabralo dohašování, během kterého jednotky musely rozebrat konstrukce kůlny a vyvézt zasažené balíky. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil ve 12.42 hodin. Teprve pak jednotky požářiště postupně začaly opouštět," popsala mluvčí. Škoda byla vyčíslena na 750 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace