Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Ve volný pátek zamíří do nitra Šumavy Astrovlak

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

JIŽNÍ ČECHY - Za pozorováním listopadové noční oblohy vyjede v pátek 17. listopadu zvláštní vlak z Českých Budějovic do Stožce. Kromě pozorování hvězd v unikátních podmínkách šumavské tmy je připravený zajímavý program. Vlak vyjíždí v 15.15 z Českých Budějovic a do Stožce přijede v 17.38. Zvláštní spoj je připravený také pro zájemce z Volar. Odtud vlak vyjede v 17.21 a ve Stožci bude v 17.38.


Na účastníky Astrovlaku čeká setkání s astronomy v hotelu Pstruh ve Stožci. Uvidí premiéru filmu Tajemství vesmíru a absolvují besedu o domácí stavbě hvězdářských dalekohledů. Pokud bude jasná obloha, na závěr proběhne pozorování hvězd.

Zpět do Českých Budějovic vlak pojede v 19.18 a do Českých Budějovic přijede ve 21.22. Na Volary vlak vyjede zpět ze Stožce v 19.18 a v cíli bude v 19.43.

Jednotná zpáteční jízdenka z Českých Budějovic stojí 80 Kč, děti do 15 let zaplatí 40 Kč. Ve vlaku z Volar a do Volar platí běžný tarif Českých drah.

Místo v Astrovlaku je možné si rezervovat na telefonním čísle 725 802 257 nebo na e-mailu Jesetova@gr.cd.cz.
Jízdní řád Astrovlaku Českých drah


 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace