Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Víkend v Dřítni patřil novodobým pouťovým slavnostem

 Autor: Petr Pokorný

    Autor: Petr Pokorný

DŘÍTEŇ - Do Dřítně přijela pouť. A hned na celý víkend. Obec v sobotu 20. a v neděli 21. července pořádala své v pořadí už šesté pouťové slavnosti. Bohatý dvoudenní program doplněný o různé sportovní a kulturní akce, přilákal k dříteňskému zámečku a do zdejšího sportovního areálu návštěvníky z celého okolí. Jedná se o novodobou tradici, která se konala pošesté.Rozmanitý program VI. Dříteňských pouťových slavností doprovázelo poněkud rozmarné počasí, ovšem organizátorům to nijak zvlášť nevadilo. Sobotní slunce přálo cyklistickému závodu do vrchu i zábavnému sportovnímu odpoledni na hřišti, fotbalovému zápasu a následné pouťové zábavě.

Nedělní deštivé, ale stále velmi teplé klima, pak nijak zásadně neovlivnilo tradiční pouť se mší svatou v kostele Sv. Dismase a další akce, které se konaly v zastřešených interiérech a exteriérech zámku. Módní přehlídku, vystoupení místních dětí, koncert Nezmarů, posezení na zámku v doprovodu kapely Kocourovo kartáč a už rozhodně vůbec ne obrazovou výstavu hub a orchidejí, kterou na zámek obci zapůjčilo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace