Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Vodácký areál v Českém Vrbném dostane lepší zázemí, v plánu je nová restaurace i toalety

 Autor: raftingcb

    Autor: raftingcb

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rada města poslala peníze na další rozvoj vodáckého centra Lídy Polesné v Českém Vrbném. V současné době už v areálu probíhá obnova loděnice, následovat bude rekonstrukce sociálního zázemí a stavba nové budovy restaurace. Ta současná je totiž na pokraji životnosti. Nové zázemí ocení nejen členové vodáckého klubu, ale i sportovci, kteří využívají přilehlou cyklostezku.

 

Na město se obrátili provozovatelé areálu s prosbou o finanční příspěvek. Českobudějovičtí radní na svém posledním zasedání odsouhlasili částku 3,9 milionů korun. "Mělo by to pomoci se skladištěm lodí a nějakým doprovodným zázemím. V areálu by měla vzniknout restaurace, občerstvení a v budoucnu i důstojné toalety a další sociální zázemí," doplil k plánům náměstek primátora Viktor Vojtko. Areál má podle něj potenciál pro pořádání mezinárodních soutěží a město si od finanční výpomoci slibuje lepší podmínky pro vodáctví a vodní sporty.

Sociální zázemí vodáckého klubu využívají i ostatní sportovci, především bruslaři a cyklisté, kteří se pohybují po přilehlé stezce. Proto je v zájmu správců areálu, aby práce proběhly co nejrychleji. "Během letošního roku by měla být hotová loděnice a zázemí pro klub. Na podzim by se měla dodělávat restaurace s tím, že už příští rok by měla sloužit veřejnosti," upřesnil harmonogram prací manažer vodáckého areálu Ondřej Pinkava. 

Konečný účet za práce šplhá k 17 milionům korun. Většinu částky si provozovatelé vodáckého centra uhradí sami.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace