banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Vojenské cvičení NATO, na našem území dvacet armád

 Autor: Jiří Řeháček

    Autor: Jiří Řeháček

ČESKÁ REPUBLIKA - Ve dnech 4. až 20. září bude Česká republika hostit alianční cvičení s názvem Ramstein Rover (RARO). Do cvičení se zapojí tisíc vojáků. Pětistovka bude zahraničních příslušníků ozbrojených sil. Účast předběžně potvrdilo dvacet aliančních států - Řecko, Belgie, Česká republika, Estonsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Německo, Maďarsko, Dánsko, Norsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Velká Británie, USA, Turecko, Portugalsko a Rumunsko.

K výcviku vojsk jsou vyčleněny Vojenské výcvikové prostory Libavá a Boletice, pozorovací stanoviště letišť  v Bechyni, Přerově a v areálu bývalých kasáren u Vícenic a vzdušný prostor nad Olomouckým, Jihočeským, Moravskoslezským, Středočeským, Jihomoravským krajem a Vysočinou.
RARO je letos nejvýznamnější cvičení se zahraničními partnery na našem území, které řídí Velitelství vzdušných sil NATO (Allied Air Command - AIRCOM) dislokované na letecké základně v německém Ramsteinu ve spolupráci s českými vzdušnými a pozemními silami. Při cvičení jde o sladění posádek taktického a vrtulníkového letectva s předsunutými leteckými návodčími a pozemními operacemi.
Letecká podpora bude letouny L-39 Albatros (ČR, Slovensko), F-16 (Turecko), L-159 Alca (ČR), Jas-39 Gripen (Maďarsko), Pilatus PC-9 (Slovinsko a Německo), Learjet L-35 (Německo), Su-22 (Polsko) a vrtulníky Mi-24/35 (ČR) a Mi-17 (Slovensko). Kromě letounů L-159 Alca, které využijí mateřskou základnu v Čáslavi, bude ostatní činnost probíhat z 22. základny letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, s minimalizací letů v sobotu a v neděli v okolí letiště.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace