Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

• Kavárnička

Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

Posezení pro seniory.

Výhra se zataženou brzdou. Motor přehrál otloukánka soutěže

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Přestože nepodali v porovnání s předchozími zápasy nikterak oslnivý a divácky atraktivní výkon, připsali si hokejisté Českých Budějovic v dnešním utkání Chance ligy už sedmé tříbodové vítězství v řadě. Tentokrát to odnesla poslední Kadaň, která se v soutěži drží poslední roky jen díky neustálému rozšiřování bez sestupu a první výhru sezony si připsala až minulé kolo s Jihlavou. Na jihu Čech ještě hosté odehráli celkem slušnou první třetinu, ale jak Motor přidal na obrátkách, tak už hostující Trhači nestačili, což se projevilo zejména ve druhé třetině. V utkání, které bylo věnováno ženám a něžné pohlaví u vstupu dostalo malý dárek v podobě růže, hráli Motoráci trochu lehkovážněji než proti kvalitnějším celkům a občas i dost na krásu na úkor střelecké produktivity. Zkrátka se snažili rozebrat kadaňskou obranu do posledního šroubku a ne vždy se to podařilo. Přesto vyhráli bez větších problémů 5:2.

Dvěma góly se před 5225 diváky a divačkami prezentoval první centr Matouš Venkrbec a dobře chytil svou šanci za pačesy také Kanaďan David Gilbert. O jeho budoucnosti v klubu se v posledních dnech dost nahlas spekuluje, protože v nabitém útoku Motoru vypadl ze sestavy a kouč Prospal si je vědom, že zahraniční hráč by měl být rozdílový a ne vysedávat na tribuně. Po šesti zápasech mu dal příležitost proti nejslabšímu celku soutěže a Gilbert se mu za to odměnil gólem a asistencí v rozmezí jediné minuty ve druhé části. Vlasatý zámořský hráč nejprve sám zakončil přečíslení tři na jednoho střelou pod horní tyčku a následně byl u zrodu Šimánkova gólového blafáku do bekhendu.

Na čele soutěže mají Jihočeši už devítibodový náskok, o druhé místo se s tímto odstupem dělí druhý Přerov a třetí Poruba. Další zápas sehrají svěřenci kouče Václava Prospala v sobotu 26. října od 16 hodin na ledě Ústí nad Labem. Připíší si osmou výhru v řadě? To se dozvíte hned po utkání tradičně na webovém portálu Jižní Čechy Teď!

ČEZ Motor ČB – SK Trhači Kadaň 5:2 (2:1, 3:0, 0:1). Branky a nahrávky: 4. Holec (Pýcha, Venkrbec), 20. Venkrbec (Babka, Holec), 26. Gilbert (Babka), 26. Šimánek (Veselý, Gilbert), 33. Venkrbec (Christov, Pýcha) – 16. Chlouba (Wágner, Novák), 45. Chlouba (Trefný, Kůs).

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Vydarený, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Pavel, Babka – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Přikryl, Doležal – Beránek, Šimánek, Veselý – Karabáček, Prokeš, Endál – Gilbert.