Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Výhrada jihočeského poslance Ondřeje Veselého ke koaliční smlouvě nové vlády. Proč?

AKTUALIZOVÁNO - 29.6.2018 10:22

PRAHA/JIŽNÍ ČECHY - Jihočeský sociálnědemokratický poslanec sněmovny Ondřej Veselý patří ke čtveřici, která koaliční smlouvu mezi ANO a ČSSD podepsala s výhradou. Co to znamená? Milan Chovanec z Plzně, ústecký Jaroslav Foldyna, Roman Onderka z Brna a Ondřej Veselý z Písku si vyhrazují možnost pro některé vládní přelohy zákonů nehlasovat a předkládat případně vlastní návrhy zákonů v jiném znění. Bývalý písecký starosta, povoláním advokát a nyní poslanec za ČSSD Ondřej Veselý uvedl, že to určitě nebude na denním pořádku, ale půjde spíš o výjimky. Pro JčTeď svůj postoj vysvětluje v krátkém rozhovoru.

Můžete vysvětlit, co znamená váš podpis pro podporu vlády s výhradou?

Podle mého názoru nebyl odstavec 10 koaliční smlouvy nastaven šťastně. Pokud bychom totiž šli do důsledků, znamenal by, že ANO nás kdykoliv přehlasuje a ČSSD by se musela tímto hlasem řídit. To považuji za nepřijatelné.

U kterých zákonných předloh byste mohl výhradu použít a odchýlit se od koaličního hlasování? Jste například pro zdanění církevních restitucí? Případně pro budoucí omezení zahraničních misí, čímž podmiňuje KSČM toleranci vládní koalice?

V tuto chvíli například půjde do sněmovny můj návrh zákona o úpravě zákona o zvláštním řízení soudním. Jeho podstatou je ochrana dětí rozvedených rodičů tak, aby se nebyly zneužívány ke sporům mezi rodiči. Vláda k němu zaujala negativní postoj. V logice odstavce 10 koaliční smlouvy bych proti němu měl sám vystupovat, což pochopitelně odmítám. Proti zdanění církevních náhrad žádné námitky nemám. Omezování zahraničních misí a proevropského a proaliančního směřování České republiky odmítám.

Nabízí se otázka, jestli vám tento postoj nemá přinést hlavně sympatie a návrat do křesla starosty doma v Písku. Budete na komunální kandidátce?
V komunálních volbách kandiduji, ale s tím nemá můj postoj v této věci nic společného.

 

 

 

Diskuse k článku - 15 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • sliby -chyby 

  Reagovat

   

  před volbami slíbil, že nebude prudit, že budou konstruktivní stranou a zatím je asi sám opruzený

  Vloženo 1.7.2018 08:53:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Člen sedmiprocentní pidistrany si bude vyskakovat. Měli jste vyhrát volby a mohli jste si diktovat. Takhle leda držet hubu a krok, rozumíme?

  Vloženo 1.7.2018 05:29:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ale jdi ty šmudlo

   Vloženo 1.7.2018 06:38:07

  • Mr. MUMK 

   Reagovat

    

   Tak určitě, jediná státostrana ANO a její vůdce (stíhaný podvodník a práskač) si přeci budou diktovat komu chtějí a co chtějí! Co si kdo dovoluje jim odporovat při zastupování pro dobro lidu (rozuměj pro dobro Agromolochu) a vůdce!

   Vloženo 2.7.2018 10:40:43

 • jan 

  Reagovat

   

  Proč ne ? Není důležité kdo jaký zákon předkládá, ale zda je kvalitní. Žijeme v krásné, prosperující a bezpečné zemi. To, že se mezi námi najdou škarohlídi, kteří vzpomínají na dobu dávno minulou a pořád něco kritizují, na tom nic nezmění.

  Vloženo 29.6.2018 17:50:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Moc nejásej, soudruhu. Je ta země ještě naše nebo Babiše a lidí kolem něho? Realitou současnosti je prosperita za biliony dluhů. To je ten komunistický ráj? Máme si kde půjčovat, jsme členy, zatím ještě prosperující, EU. Za socíku jsme si od chudých rusáků půjčovat nemohli, ti spíš okrádali nás. Babišovo sliby nás nenasytí. Koblihy už jste zblajzli, uvidíme čím vás opět oblbne.

   Vloženo 30.6.2018 14:52:05

   • Pete 

    Reagovat

     

    Máte nějaké jasné argumenty k těm blábolům co tu opakujete po Kolouskovcích a Fialovcích?

    Vloženo 1.7.2018 16:11:01

    • Josef 

     Reagovat

      

     Žádné argumenty. Jen vztek, že u toho nejsou oni.

     Vloženo 1.7.2018 17:12:33

    • Mr. MÚMK 

     Reagovat

      

     Pete, pokud potřebujete jasné argumety (kterými se ale slibotechna a blábolil Andrej obvykle neobtěžuje, tomu stačí stále dokola kvákat "Kalousek"), tak zadejte do googlu hesla: "čapák dotační podvod", "bureš stb", "strukturální deficit čr" (v případě, že tomu nebudete rozumět, tak nejdřív začněte hesly "makroekonomie", "fiskální politika"), "malé a střední podniky agrofert", "ANO populismus"...

     Vloženo 2.7.2018 10:55:06

     • Pete 

      Reagovat

       

      Máte pravdu v tom, že když dám do vyhledávače cokoliv, co tam současná štvavá činnost štváčů vč. ČT atd. atd. prezentuje, tak je jasné že to tam je. Vezměte si např. tu ČT - jasná jesnostranná štvavá činnost (asi řízená a určená Bruselem), diskuze na ČT vedené jednostranně štvavě rozhodně ne nezávisle....uvidíme kam to dospěje, chtělo by to nové volby aby ANO získalo více hlasů a strany jako ODS atd. propadly. Myslím ale, že navzdory různým průzkumům že prý ANO ztrácí, že to tak není, je dost lidí co vidí a slyší a že si vlatní rozumný názor učiní. Atd.atd.

      Vloženo 2.7.2018 15:09:41

      • Mr. MÚMK 

       Reagovat

        

       Hm, takže štvavá kampaň ČT, štvavá kampaň policie, státního zastupitelství, štvavá kampaň Bruselu, OLAFu, slovenského Ústavního soudu a všichni se nám spikli proti křišťálově čistému Andrejovi, který je druhým nejbohatším mužem v zemi, vlastní skoro všechna relevantní média, je předsedou vlády, tedy drží otěže moci v zemi, nebojí se sázet žaloby na všechny strany, nebojí se kompromitovat jakoukoli protistranu i (bývalé) lidi z vlastních řad...
       Poslyšte, nepřemýšlel jste čistě náhodou již někdy o tom, že tu něco nesedí a že se mýlíte? :)

       Vloženo 2.7.2018 16:28:57

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Už to zase šlape jako před listopadem, komunisti se socany v Národní frontě. Ale nám starým už je to jedno Co hlupáci, kteří to volí, chtějí budou mít. Ať si taky užijou bídu a ústrky, jako my..

  Vloženo 29.6.2018 16:32:46

 • Petr 

  Reagovat

   

  Asi chápu,co tím chcete říct.Potom nechápu,proč si toto neřešíte uvnitř strany.ČSSD tyhle novinové šarvátky fakt neprospějí.A o stranu vám všem přeci jde.Říkáte a píšete to všichni.

  Vloženo 29.6.2018 15:26:06

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace