banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Vykutálený trojlístek kradl firemní hliníkové vozíky

 Autor: PČR

    Autor: PČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Tři zaměstnanci jedné potravinářské firmy řešili svou finanční situaci tím, že po několik měsíců rozřezávali firemní hliníkové vozíky, které pak zpeněžili ve sběrných surovinách. Ani netušili, že je českobudějovičtí kriminalisté už více než měsíc sledují. Tuhle neděli kradli naposledy, protože byli přistiženi při činu.

Tři muži, ve věku třicet, třiatřicet a sedmačtyřicet let, z Českých Budějovic pracovali ve firmě řadu let. Jednoho dne se rozhodli, že si na úkor zaměstnavatele přivydělají. Využili svého pracovního zařazení a volného pohybu ve firmě. Během pracovní směny přemístili do sklepů společnosti několik hliníkových vozíků. Ty rozebrali a rozřezali na jednotlivé kusy tak, aby se vešly do kufru osobního auta. Kusy nejdříve naložily do bedny na paletě a za pomoci vysokozdvižného vozíku vyvezli na parkoviště. Potom naložili do vlastního auta a vše vyvezli ven z areálu firmy. Lup následně odvezli do sběrny odpadů a výtěžek si rozdělili.
Kriminalisté podnikavce sledovali už od června a zjistili, že svůj nápad realizovali nejméně čtyřikrát. Za tu dobu rozebrali a odvezli asi patnáct firemních hliníkových vozíků. V neděli 11. srpna si však kriminalisté na povedenou trojici počkali. Zadrželi je přímo s úlovkem, kdy s lupem opouštěli areál společnosti. Muži jsou stíháni na svobodě. Kriminalisté na případu ale stále pracují. Prozatím povedenému trojlístku prokázali škodu za 270 000 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace