banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu a televize

JIŽNÍ ČECHY - Na středu 10. srpna je z důvodu pravidelné údržby zařízení plánována výluka vysílače Kleť. Tato výluka postihne kromě jiných rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz, na které vysílá Český rozhlas České Budějovice. Středeční výluka se dotkne i dalších rozhlasových a televizních stanic šířených z vysílače Kleť.

 

V čase mezi 10. a 11. hodinou se vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na frekvenci 106,4 MHz zcela odmlčí. V tuto dobu mohou posluchači ladící tuto frekvenci program přijímat pouze prostřednictví internetu a v digitálním rozhlasovém multiplexu DAB. Mezi 11. a 15. hodinou pak bude vysílání na frekvenci 106,4 MHz šířeno se sníženým vyzářeným výkonem, který se projeví dočasným zhoršením kvality příjmu Českého rozhlasu České Budějovice na odlehlejších místech Jihočeského kraje. Výluka se nedotkne vysílačů na kmitočtech 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko.

Český rozhlas České Budějovice výluce uzpůsobí své vysílací schéma. Po 10. hodině zahájí oblíbený hudební pořad Písničky pro radost hodinovým proudem s dechovkou vybranou hudebním redaktorem Zdeňkem Voráčem. Gratulace pro posluchače začne vysílat až po 11. hodině, kdy už by měl být v provozu náhradní vysílač s omezeným výkonem.

 

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace