banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vojenský den 2019 v Libořezích

  sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

  Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

 • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

  sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

  Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Výsledek včerejší demonstrace je osm zraněných a přes sto zadržených

Demonstranti na náměstí Přemysla Otakara II. - dva z nejhorlivějších křiklounů uprostřed davu před radnicí , Autor: Ivan Nadberežný

Demonstranti na náměstí Přemysla Otakara II. - dva z nejhorlivějších křiklounů uprostřed davu před radnicí     Autor: Ivan Nadberežný

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policie v sobotu 6. července v podvečer zasáhla na českobudějovickém sídlišti Máj proti účastníkům protiromské demonstrace. Několik hodin předtím se v centru města sešlo asi 400 demonstrujících.Před pátou odpoledne magistrát rozpustil neoznámenou akci. Policisté zabavovali zbraně a nad městem létal vrtulník, v ulicích byli těžkooděnci a policisté na koních. Po půlnoci už byl klid, ale policisté dál hlídkovali v ulicích.

V českobudějovické nemocnici ošetřili v sobotu osm osob z demonstrace, z nichž bylo šest aktivistů a dva policisté. Sedm bylo propuštěno, jeden demonstrant zůstal v nemocnici s otřesem mozku. Většinou se jednalo o zranění typu pohmožděniny, tržné rány. Policie včera zadržela 136 lidí a zajistila 25 zbraní.

Minulou sobotu, po první demonstraci 29. června, bylo ošetřeno třináct osob, z nichž bylo deset aktivistů a tři policisté. I tehdy byli všichni, až na jednoho s otřesem mozku, propuštěni na doléčení. Policie zadržela 39 lidí. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Majky  | 

  Reagovat

   

  Taky bych to viděla tak, že ochablou policejni pozornost vyuziji presne ti, kterym se jinde pomaha a chrani. Ne ze by si nekdo pral vseobecny lync, ale snad se politici konecne zamysli nad systemem, ktery tady za dvacet lety vytvorili. Ten snad nemuze vyhovovat ani slusnym Romum.

  Vloženo 7.7.2013 11:04:46

 • mirda  | 

  Reagovat

   

  To je paráda. Policajtise snaží v Budějovicích a největší radost z toho mají sběrači. V Praze nejezdí celou noc vlaky protože někdo odcizil kabely, v Loučovicích si ty kabely odnesl někdo rovnou ze skladu.

  Vloženo 7.7.2013 09:42:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace