Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Šrámkův Písek

    sobota 25.5 10:00 - Palackého sady

    Doprovodný program festivalu.

  • Dostaveníčko s lidovkou před KD

    sobota 25.5 14:00 - Vodňany, KD

Zobrazit všechny události
 

Výstava plná včel na květu se představí na budějovické radnici

 Autor: Foto poskytlo město České Budějovice

    Autor: Foto poskytlo město České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Výstava s názvem Včela na květu se ode dneška představí na patnácti panelech umístěných ve třetím patře českobudějovické radnice. Pořádá ji odbor ochrany životního prostředí ve spolupráci s čestným předsedou ZO ČSV Václavem Křížem. Návštěvníci tak mohou poznat celý včelařský rok s jeho zákonitostmi.

 

Včely jsou dokonalým zprostředkovatelem pro získání představy o tom, jak některé věci na Zemi fungují a v mnohém by mohly být pro člověka příkladem. Jsou neobyčejně pracovité, nezištné, mají záviděníhodnou sociální organizaci i dělbu práce. Jak známo, včela medonosná má zcela nezastupitelné místo.

Včelařství je jeden z nejstarších oborů lidské činnosti. Místní zajímavostí je jejich chov přímo na střeše radnice, kde jsou už několik let čtyři včelstva a podle odborníků velmi dobře prosperují. Svědčí o tom například i každoročně stáčený kvalitní med.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace