Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Vyzkoušejte si vědecké bádání. Biologické centrum otevírá dveře veřejnosti

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pondělí 6. listopadu odstartoval 17. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice – Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Již tradičně se do něj zapojí i českobudějovické Biologické centrum Akademie věd, které připravilo nabídku přednášek z biologických oborů pro středoškoláky a ve čtvrtek a pátek pořádá dny otevřených dveří na všech svých pracovištích. Dnes také zve příznivce vědy na dvě přednášky v centru Českých Budějovic.

 

Novinkou letošních dnů otevřených dveří jsou tvořivé vědecké workshopy, při nichž si budou moct návštěvníci sami vyzkoušet práci vědce. Zkusí si například analyzovat dědičnou informaci rostlinných virů, určovat ryby v bazénu pomocí sonaru, vypěstovat rostlinu z jediné buňky nebo mikroskopovat půdní živočichy, včely, řasy či sinice. Jako každoročně pak dny otevřených dveří nabídnou návštěvníkům jedinečnou příležitost podívat se do laboratoří a vědeckého zázemí, prohlédnout si moderní přístroje a seznámit se s nejnovějšími metodami biologického a ekologického výzkumu. Prohlídka zavede zájemce například do laboratoře elektronové mikroskopie, do chovu klíšťat, do insektária nebo do skleníků, nebude chybět ani ukázka cenných kolekcí hmyzu.

Dny otevřených dveří se konají ve čtvrtek 9. a v pátek 10. listopadu od 8 do 16 hodin v obou areálech Biologického centra, tedy v ulicích Branišovská 31 a Na Sádkách 7 v Českých Budějovicích. Vstup je zdarma, je však nutné předem se registrovat. Podrobný program včetně kontaktů je k dispozici na webových stránkách festivalu www.tydenvedy.cz a Biologického centra www.bc.cas.cz.

Dnes se v centru Českých Budějovic rovněž uskuteční 2 přednášky vědeckých pracovníků Biologického centra. V 16 hodin ve studentském kostele v cyklu Akademických půlhodinek představí Lenka Bittová nový, bouřlivě se rozvíjející obor genetiky v přednášce Kdo řídí Vaše geny – seznamte se s epigenetikou. V 18 hodin v kulturním klubu Horká Vana v pořadu Science Café pohovoří Jan Frouz o klesající kvalitě půdy v přednášce Drobné organismy nad propastí prostoru a času.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace