Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Za uplynulý rok byl nejnavštěvovanějším jihočeským zámkem Český Krumlov

Zdroj: zamek-ceskykrumlov.eu

Zdroj: zamek-ceskykrumlov.eu

JIŽNÍ ČECHY - Zdá se, že jihočeské památky přilákaly letos více návštěvníku než loňský rok. Návštěvnost se zvedla o 10 % a na jihu Čech bylo dohromady milion platících zájemců o památky, jak uvedla Jihočeská televize. Největší zájem lidé již tradičně projevovali o zámek Český Krumlov, Hlubokou a Červenou Lhotu.

Díky oblíbenosti mezi turisty Českokrumlovský zámek vydělal téměř 39 milionů korun na vstupném, jak uvádí data z Národního památkového ústavu. Například na zámek Hluboká v této sezóně dorazilo 250 tisíc návštěvníků a vstup na Červenou Lhotu zaplatilo 70 000 lidí.

I po sezóně ale některé hrady a zámky na jihu Čech mají pro zájemce o historické památky otevřeno. Na Hluboké se budou sedmým rokem pořádat zimní prohlídky, stejně tak i hrad Rožmberk zve na prohlídky v chladném počasí. Již počtvrté zahájí prohlídky v zimě Hradní muzeum v Krumlově. Do prosince se bude provádět také  v Třeboni, v úterý ve 14 hodin je otevřený zámek a vždy ve čtvrtek Schwarzenberská hrobka. V době výlovu rybníka Svět bude zámek mimořádně otevřen od 18. do 21. listopadu.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace