Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Večer otevřených dveří

    pátek 22.11 18:00 - Milevsko, Klášter

    Program: 18.00 – individuální porhlídka klášterních prostor 19.00 – koncert Scholy Gregoriana Pragensis

  • Češi na Měsíci aneb nejen kosmonauti zkoumají měsíc

    pátek 22.11 18:00 - Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, Jindřichův Hradec

    Přednáška lektorky budějovické hvězdárny Jany Nevrklové.

Zobrazit všechny události
 

Žáci ze šesti evropských zemí poznávají jižní Čechy díky projektu CoCo+

AKTUALIZOVÁNO - 5.11.2019 17:36

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů během celého týdne hostí v Českých Budějovicích žáky a učitele ze šesti evropských škol, kteří jsou zapojeni do mezinárodního projektu CoCo+. Ten má za cíl zvyšovat úroveň odborného vzdělávání, ale i navázat spolupráci se zahraničními partnery a motivovat žáky ke studiu technických či přírodovědných oborů. Program týdenní návštěvy vyústí technickou soutěží.

 

„Pomocí projektu CoCo+ se snažíme propojovat žáky z různých zemí, motivovat je ke zlepšování cizího jazyka a zároveň jim zábavnou formou přiblížit technická či vědecká témata, kterým už se někteří věnují v rámci studia na střední škole," přiblížil Martin Necid, projektový manažer z Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů (JSRLZ), která je do projektu zapojena.

Geir Tveit Rønningen, učitel z norské Oddy, s nímž do Česka přijelo 10 studentů, se podělil o první zážitky: „V pondělí jsme zavítali do Jihočeského muzea, kde měli naši studenti možnost hlouběji poznat historii města i českou kulturu. Velmi nás zaujal interaktivní program, který návštěvníky provází celým muzeem."

V týdnu od 4. do 8. listopadu hostí Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů v Českých Budějovicích přes 70 žáků a učitelů z Norska, Německa, Maďarska, Portugalska, Chorvatska a Pardubic, pro které je připravený pestrý program. Žáci si hned v první den mezinárodní návštěvy prohlédli hlavní památky Českých Budějovic a zhlédli science show s chemickými pokusy, kterou připravili učitelé a žáci ze Střední průmyslové školy chemické Pardubice.

V průběhu týdne pak navštíví Vodárenskou věž nebo střední automobilní školu, kde si budou moci nejenom prohlédnout speciální vybavení technických učeben, ale i vyrobit malý suvenýr v dílně za asistence českých středoškoláků. Hlavním a nejočekávanějším úkolem celého týdne však bude soutěž v sestavování modelů z polytechnické stavebnice Merkur, která naváže na čtvrteční T-Profi Talenty pro firmy, soutěž českých týmů, které budou muset sestavené zařízení dokonce rozpohybovat pomocí BBC micro:bitu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace