Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Začíná léto. Zloději vyrážejí do kempů a k řekám

JIŽNÍ ČECHY - Začíná období prázdnin, čas stanování, kempování a sjíždění řek. Na tuto část roku už také netrpělivě čekají zloději, kteří se specializují na věci odložené v kempech ve stanech nebo ponechané chvíli jen tak někde na břehu řeky bez dozoru. Díky teplému počasí se už první případy této specifické letní kriminality objevily.

V neděli 26. června, zanechali rekreanti ve stanu v jednom z kempů v Rožmberku nad Vltavou, látkovou kabelku s mobilním telefonem a finanční hotovostí. Dosud neznámý grázl nepřítomnosti majitelů využil a kabelku i s jejím obsahem ze stanu odcizil, čímž majitelům způsobil škodu nejméně 6000 korun. Po lumpovi, který je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže pátrají policisté z obvodního oddělení v Lipně nad Vltavou. 

S nadcházející letní turistickou a vodáckou sezonou policisté upozorňují všechny kempaře, aby si své věci řádně hlídalia zejména ve stanech nenechávali bez dozoru a zajištění drahé věci, které sebou vozí. Nejčasteji se jedná o fotoaparáty, mobilní telefony a peněženky s doklady. Zloději neváhají a využijí každé příležitosti a nepozornosti majitelů stanů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace