Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Začíná léto. Zloději vyrážejí do kempů a k řekám

JIŽNÍ ČECHY - Začíná období prázdnin, čas stanování, kempování a sjíždění řek. Na tuto část roku už také netrpělivě čekají zloději, kteří se specializují na věci odložené v kempech ve stanech nebo ponechané chvíli jen tak někde na břehu řeky bez dozoru. Díky teplému počasí se už první případy této specifické letní kriminality objevily.

V neděli 26. června, zanechali rekreanti ve stanu v jednom z kempů v Rožmberku nad Vltavou, látkovou kabelku s mobilním telefonem a finanční hotovostí. Dosud neznámý grázl nepřítomnosti majitelů využil a kabelku i s jejím obsahem ze stanu odcizil, čímž majitelům způsobil škodu nejméně 6000 korun. Po lumpovi, který je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže pátrají policisté z obvodního oddělení v Lipně nad Vltavou. 

S nadcházející letní turistickou a vodáckou sezonou policisté upozorňují všechny kempaře, aby si své věci řádně hlídalia zejména ve stanech nenechávali bez dozoru a zajištění drahé věci, které sebou vozí. Nejčasteji se jedná o fotoaparáty, mobilní telefony a peněženky s doklady. Zloději neváhají a využijí každé příležitosti a nepozornosti majitelů stanů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace